Belediyede işe girdiği iddia edilen evlat nöbetindeki baba Celil Begdaş haberlere ateş püskürdü

Ailelerden görüntü
Tazminat Davası Şehit Yakınları Asılsız Haber Şehit Aileleri Terör Örgütü 

-Celil Begdaş açıklama
-Genel ve detay görüntüler

( DİYARBAKIR )- Acılı baba Begdaş: "Buradan onlara sesleniyorum, sen bunu kanıtlamazsan dünyanın en alçak ve şerefsizsin"- "Haberi yapan kuruma tazminat davası açacağız. Alacağımız tazminatı şehit aileleri ve gazilere bağışlayacağız"- "Biz daha önce belediyeye gidip iş istiyorduk, bize dağda kimseniz var mı, yoksa güle güle diyorlardı, sana iş yok diyorlardı" DİYARBAKIR

- Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerden Celil Begdaş, hakkında asılsız haber yapıldığını belirterek, haberi yapan kurum hakkında tazminat davası açacaklarını, alacakları tazminatı da şehit aileleri ve gazilere bağışlayacaklarını söyledi.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlatılan evlat nöbeti 280'inci gününde de devam ediyor. Bazı basın yayın organlarında HDP önünde evlat nöbetinde bulunan Celil Begdaş'ın, Bağlar Belediyesi'nde işe alındığı iddia edilmişti. Bağlar Belediyesinin haberi yalanlamasının ardından bir açıklama da acılı baba Begdaş'tan geldi. Çocuğu terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırılan Celil Begdaş, haberi yapan kurum hakkında tazminat davası açtıklarını belirtti.
Dava sonucunda alacakları tazminatı şehit yakınları ve gazilere bağışlayacaklarını aktaran Begdaş, "Benim oğlum HDP il binasından gitti, sattılar. Hem ciğer paremi elimden aldılar hem evimi yıktılar hem de iftira atılar. Ben sözde işe girmişim, buradan onlara sesleniyorum, sen bunu kanıtlamazsan dünyanın en alçak ve şerefsizsin. Ben buradayım sizi mahkemeye vereceğim, hem maddi hem de manevi alacağım tazminatı da şehit aileleri ve gazilere bağışlayacağım. Ben para almam para almış olsaydım bu yeşil kart nedir. Utanmazlar, şerefsizler, biz burada kadını vurmuşuz diyorlar neden kanıtlamıyorsunuz? Biz daha önce belediyeye gidip iş istiyorduk, bize dağda kimseniz var mı, yoksa güle güle diyorlardı, sana iş yok diyorlardı, bunu siz diyordunuz ben demiyorum. Buradan Cumhurbaşkanına, İçişleri Bakanlığına ve savcılara sesleniyorum. Bunların hakkında soruşturulma açılmasını istiyorum" dedi.
(MB-YRT
8 Haziran 2020 Pazartesi günü yayınlandı