Artvin’de sokakta yaşanan tesettür kavgası kameralara yansıdı

Artvin ' in Kemalpaşa ilçesinde sokakta eşi ve çocuğu ile yürüyen tesettürlü kadına hakaret eden şahıs ile kadının eşi arasında yaşanan kavga güvenlik kameralarına yansıdı. Olay ilçeye bağlı Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Kemal Atatürk sokakta meydana geldi. İddiaya göre A.B. isimli vatandaş eşi B.B. ile alışveriş yaptıktan sonra ikametine doğru yürüdüğü sırada meydana geldi. Alkol sattığı öğrenilen mekanın kapısında sarhoş olduğu iddia edilen N.K., A.B. ' nin eşine başörtüsü nedeniyle ağır ithamlarda bulundu. Bu ağır hakaretleri duyan A.B. ise karısına yapılan bu çirkin saldırıya karşılık N.K. ile sözlü tartışmaya başladı.
Alışveriş Tesettür Güvenlik Kamerası Başörtüsü Saldırı 


Alkollü olduğu iddia edilen N.K. sözlü tartışmanın ardından eşinin ve 6 yaşındaki çocuğunun yanında A.B. ' ye yumruk sallamaya başladı.
Kavga çevredekilerin araya girmesiyle son buldu. Eşine yönelik ağır ithamlara kayıtsız kalamayarak “Yaşından başından utan, ne biçim konuşuyorsun, kime küfür ediyorsun” şeklinde N.K ' ya tepki verdiğini ve bu tepkinin ardından N.K. ' nın üzerine saldırdığını dile getiren A.B. “Manav arkadaştan alışveriş yaptık, ellerimiz dolu bir şekilde sokaktan geçiyorduk. Mevzunun yaşandığı yer hemen alkol satan bir işletmenin önü. Alkol satışı gündüz gece fark etmiyor. Adamın mırıldandığını fark etmiştim ama önümüzden yine alkollü yaşlı bir adam geçiyordu, herhalde ona mırıldanıyor dur diye fazla kulak asmadım. İyice o tarafa doğru yaklaşınca hanıma söylendiğini fark ettim. Çünkü o sırada orada hiç kimse yoktu, sadece biz geçiyorduk. Bir de baktım adamın yüzüne direk hanımına söyleniyor. Karakolda verdiğim ifademde de söyledim zaten çok ağır laflar kullandı. Eşim sadece çarşaflı olduğu için ' Başına bak, bunların ne işi var burada ' şeklinde ve daha da ağır ifadeler kullandı. Daha sonra ben ' Sen ne diyorsun, yaşından başından utan ' deyince bana yumruk ve tokat sallamaya başladı.
Yanımızda 6 yaşında çocuğum vardı ve o da çok korktu. Eşim sözlü tacizden şikâyetçi oldu. Ben de darp raporu aldım. Darp edilmek ve Eşim ve altı yaşındaki çocuğumun yanında küçük düşürülmekten kendisinden şikayetçi oldum” ifadelerini kullandı. Yaşanan kavga güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedilirken, savcılık tarafından olayla ilgili inceleme başlatıldı.
6 Haziran 2018 Çarşamba günü yayınlandı