Serik 4. Töngüşlü Deve Güreşleri - ANTALYA

- Serik 4. Töngüşlü Deve Güreşleri - Develerden görüntüler - Etkinliğe katılan vatandaşlar - Afrin Şehitleri için bayraklı yürüyüş - Güreşlerden görüntüler - Belediye Başkanı Ramazan Çalık'ın konuşması - Develerden görüntülerSerik 4. Töngüşlü Deve Güreşleri yapıldıANTALYA (AA) - Töngüşlü Deve Güreşlerinin dördüncüsü Serik ilçesinde yapıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi, Serik Kaymakamlığı, Serik Belediyesi ve Töngüşlü Mahalle Muhtarlığınca düzenlenen etkinlikte, çevre il ve ilçelerden getirilen 30 deve güreştirildi.Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, etkinlik öncesi AA muhabirine, güreşlerin dördüncüsünü gerçekleştirdiklerini aktardı.Ata kültürünü yaşatmak istediklerini belirten Çalık, “Bunun için belediye olarak çeşitli organizasyonlar yapıyoruz. Deve güreşleri de bu ata kültürümüzün yaşaması için bir örnek. Bundan sonra da deve güreşi organizasyonlarına devam edeceğiz. İnşallah vatandaşlarımız bugün buradan mutlu ayrılır." dedi.
Güreşler sırasında zaman zaman izleyiciler arasına dalan develer zor anlar yaşattı. Müsabakalarında dereceye giren deve sahiplerine protokol tarafından kupa verildi.
Güreşlerde Türk bayrağı açan Antalya Yörükler Derneği üyeleri, Afrin şehitleri için sahada yürüyüş yaptı.Ağalık ihalesini açık artırmada 100 bin liraya Recep Şimşek aldı.Geliri ile Töngüşlü Mahallesine halı saha yapılacak güreşleri, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Serik Kaymakamı Haluk Şimşek, MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Kozan, CHP İlçe Başkanı Abdullah Akbaba, MHP İlçe Başkanı Ahmet Ali Coşkun, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar izledi.
Deve Güreşi Muhabir Sivil Toplum Güreş Açık Artırma 

18 Şubat 2018 Pazar günü yayınlandı