Midyat’ta uçurtma şenliği - MARDİN

- Uçurtma şenliği - Şenlik alanından görüntüler - Müzik eşliğinde eğlenen gençler - Midyat Kadınları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Vesile Aslan’ın konuşması - Midyat Belediye Başkan yardımcısı Servet Yücel Oğuz’un konuşması - Diba Gabriel, Suzan Göze, Büşra Özdemir ile röportajMidyat’ta uçurtma şenliğiMARDİN (AA) - Midyat ilçesinde uçurtma şenliği düzenlendi.
Midyat Kadınları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Sivil Toplum Kuruluşları "Aktif olasın" projesi kapsamında, Midyat Konaklama Tesislerinde uçurtma şenliği ve piknik organizasyonu düzenledi.
Midyat Kadınları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Vesile Aslan dernek olarak, kadın haklarına, kadına şiddet, kadın cinayetlerine, kadın sorunlarına, engellilerin hak ve sorunlarına dikkate çekmek ve farkındalık yaratmak için çalışma yürüttüklerini söyledi.

Kadınlar ise etkinliğe çocuklarıyla katılmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, çocuklarının uçurtma uçurması dolayısıyla sevinçli olduğunu söylediler.
Kadın Cinayetleri Uçurtma Şenliği Farkındalık Farkındalık Yaratma Kadına Şiddet 

17 Kasım 2019 Pazar günü yayınlandı