'Küçük Köşk'ünde 65 kedisiyle yaşıyor - YALOVA

"Küçük Köşk"ünde 65 kedisiyle yaşıyor - YALOVA - Hamide Boran'la röportaj - Boran'ın günlük hayatından detaylar"Küçük Köşk"ünde 65 kedisiyle yaşıyor - Yalova 'da oturan 52 yaşındaki Hamide Boran, aralarında kanser, felçli ve gözleri görmeyenlerin de bulunduğu 65 sokak kedisiyle beraber yaşıyor - "Küçük Köşk" adını verdiği müstakil evinin iki katında, bahçesinde kedilere bakan Boran, günlük yaşamının büyük bölümünü onlara ayırıyorYALOVA (AA) - Yalova 'da 52 yaşındaki Hamide Boran, "Küçük Köşk" adını verdiği iki katlı müstakil evinde 65 sokak kedisine bakıyor.Eski müstakil evde tek başına yaşayan ve 3 - 4 ay öncesine kadar gündelik ev temizliğinden kazandığı yevmiye ve 6 yıl önce kaybettiği eşinden aldığı 350 lira maaşla kedilerin her ihtiyacını karşılamaya çalışan Boran, KOAH, astım ve şeker hastalığı rahatsızlıklarına, doktorların uyarılarına rağmen onlardan vazgeçemiyor.30 yıl önce 2 kedi aldığını ve o gün bugündür bu hayvanlara karşı ayrı bir sevgi duyduğunu anlatan Boran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kedilerin çok iyi bir dost olduğunu söyledi.

Boran, 6 yıl önce eşini kaybetmesinden sonra kedilerin kendisine hayat arkadaşı olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:"Rahmetli eşimi kanserdi, beyin tümöründen kaybettik. Eşim bilincini kaybedene kadar kedi kolunda yattı, kaldıramadık. Öldükten sonra kedimiz de yemedi içmedi. Veteriner geldi, baktı. Kedi 3 ay su dahi içmedi. Sonunda o da öldü. Ondan sonra tek dostum kediler oldu. 350 lira maaş alıyorum. Allah razı olsun, büyük oğlum kirama destek oluyor. Yiyecek içeceğime küçük oğlum destek oluyor. Doktor bana KOAH olduğum için 'Yanına kedi almayacaksın' dedi.
Ben kedilerle yatıyorum. Ben aç kalayım ama kedilerim tok kalsın. Sadece burası değil, parkları, çay bahçelerini geziyorum. Balıkçıların orada kedi evleri var. Allah bana izin verdiği müddetçe ben hayvanlara bakacağım." - Parktaki ve sokaktaki kedilerle bile ilgileniyor"Küçük Köşk" adını verdiği iki katlı müstakil evinde felçli, kanserli ve gözleri görmeyenlerin de aralarında bulunduğu 65 kediyle beraber yaşadığını dile getiren Boran, "Kimse bana ev vermiyor kedilere bakıyorum diye. Ev sahibinden Allah razı olsun. Geldi gördü kedi besliyorum 'yenge otur' dedi.
Kötü bir şey yapmıyoruz hayvanlara bakıyoruz." ifadesini kullandı.Evinin üst katında kendisinin yaşadığını belirten Boran, "Alt kat tamamen kedilere ait. Benim yanımda kalanlar da var. Bahçede kedi evlerinde bulunanlar da var. Evimin her yerinde kedi var. Onlar benim canım, herşeyim." dedi.
Hayvanlara işkence yapanları hiç affetmediğini ifade eden Boran, öleceğini de bilse zor durumdaki bir hayvanı kurtarmak için elinden geleni yapacağını söyledi.

Yalova Belediyesi kedilere yiyecek konusunda yardımcı olduğunu belirten Boran, "Ben doğurmuşum gibi seviyorum onları. Sabah ilk kalktığımda kedileri dışarı çıkartırım. Bahçeye mamalarını koyarım. Karşıdaki parka mama bırakırım. Sokağı gezerim. Kimin kapısını pisletip pisletmediklerine bakarım. Sorun varsa temizlerim. Kahvaltımı yaparken sobayı yakıyorum. Çevresinde ısınıyorlar. Onlarla mutluyum." diye konuştu.

Evde Tek Başına Şeker Hastalığı Ev Temizliği Sokak Kedisi Beyin Tümörü 

24 Ocak 2018 Çarşamba günü yayınlandı