Bucak yangınında 53 ev boşaltıldı

Yangın Bölgesi ve Yangında evi yanan Burak Avcı ile röportaj
Yangın Gesi Orman Yangını 20 Dakika Helikopter 

-Detaylar

( BURDUR )-Bucak'ta orman yangını devam ediyor BURDUR

- Burdur'un Bucak ilçesindeki orman yangını devam ederken, Çobanpınarı Mahallesi'nde 53 ev tedbir amacıyla boşaltıldı. Çobanpınarı Köyü Sarıdere Mahallesi'nde öğleden sonra başlayan orman yangını etkisini devam ettiriyor. Yangına karadan çok sayıda ekip ile havadan 7 helikopter ve 3 uçak geç saatlere kadar müdahale etti. Havanın kararması ile yangını söndüren helikopterler çalışmasını sonlandırdı. Çobanpınarı dağlık kesimde devam eden yangına, gece görüşlü helikopterin müdahalede bulunacağını öğrenildi. Gece yangının büyüme ihtimaline karşı Çobanpınarı Mahallesinde 53 ev boşaltıldı. "Yangın gelince bir şey yapamadık" Yangında evi yanan Burak Avcı, " Yangın yukarıdan başladı, millet evinden dışarı çıktı, toplandı. Ekipler 15-20 dakika içinde buraya geldi ama ev yandı. Ev yandı hiçbir şey kalmadı göründüğü gibi. Yangında buradaydım biz bir şeyler yapmaya çalıştık ama yangın gelince bir şey yapamadık. Su saldık etrafa ama etkili olmadı " dedi.
Yangın bölgesinden tahliye edilen vatandaşların Kredi ve Yurtlar Kurumu(KYK) yurtlarına yerleştirileceği belirtildi. Burdur Valisi Ali Arslantaş da yangın bölgesine gelip çalışmaları yakından takip etti.
20 Dakika Hakkında
Başrollerinde Tuba Büyüküstün ve İlker Aksum'un yer alacağı 20 Dakika dizisi, hikayesini Kaçış Planı (The Next Three Days) filminden alıyor. Dizide, mutlu bir evlilikleri olan çiftin hayatları, kadının işlemediği halde bir cinayetle suçlanarak hapise girmesiyle altüst olması anlatılıyor. Her hafta yükselen bir tempoya sahip olacak dizide, koca, karısının bu cinayeti işlemediğinden emindir ve ipuçlarının peşinden koşar. Sonunda yapacak bir şey olm...
devamı
11 Ağustos 2021 Çarşamba günü yayınlandı