Beklenen kar geçte olsa yağdı, kayak merkezi açıldı

Vatandaşların kayması
İsaf Kayak Merkezi Temel Kaya Kayak Sezonu Amatör 

-Kayanların düşmesi
-Çocukların eğlenmesi
-Sucuk ekmeğin pişirilmesi
-Vatandaşlar röp
-Kayak merkezi müdür taner durmuş röp
-Genel ve detay

( ELAZIĞ - ÖZEL)- Doğu ve Güneydoğu'daki bir çok ilden Elazığ'a gelen amatör ve Profesyonel kayakçılar, geçte olsa kayak keyfini yaşamaya başladı ELAZIĞ

- Elazığ’da bin 300 rakımlı Hazarbaba Kayak Merkezi’ne yeterli karın geçte olsa yağmasıyla sezon açıldı. Bir çok ilden gelen kayak severler karın keyfini çıkartmaya başladı.
Elazığ’ın Sivrice ilçesinde bulunan Hazarbaba Kayak Merkezi’nde bu yıl bir ay gecikmenin ardından kayak sezonu başladı.
Elazığ ile birlikte Diyarbakır, Tunceli, Malatya, Batman, Siirt illeri başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu’dan çok sayıda kayak sever, kayak merkezine gelmeye başladı.
Sömestr tatilini fırsat bilen vatandaşlarında, göl manzaralı merkezde kayak yapmaya gelmesiyle yoğunluk yaşanmaya başladı.
Tecrübeli kayakçıların da ilgi gösterdiği kayak merkezinde acemi kayakçılar ise düşe kalka kayak yapmanın keyfini yaşadı. Hafta sonunu değerlendirmek için kayak merkezine geldiğini belirten Mustafa Atagün, “Hava, doğa ve kayak merkezi çok güzel. Pist bayağı geniş. Doğuda böyle bir yer yok. Göl manzarasında bir yer. Gelen herkes beğeniyor” dedi.
Batmadan geldiğini dile getiren Zülfükar Cebe'de, “Uzun bir yol çektik. Tesis ve kar çok güzel. Bu sene kar az. Çocuklarla kayıp eğleniyoruz. Güzel bir gün” diye konuştu.
Kayak sezonun açıldığını aktaran Merkezin Müdürü Taner Durmuş, “Misafirlerimiz çevre iller olan Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Malatya ve Tunceli’den geliyor. Bu yıl tüm kayak merkezlerinde kar seviyesi düşüktü. Bizde de yeni başladı.
Geçen yıla göre bir aylık gecikme ile başladık. Şuanda durum iyi ve talep de güzel. Bu yıl valimizin desteği ile pistlerimizde iyileştirme yaptık. Snowboard severler için yeni bir pist yaptık. Kayak odamızı yeniledik ve değiştirdik. Kafeteryalarımız çalışıyor. Bu arada temel kayak eğitimi de veriyoruz. Tüm misafirleri ve kayak severleri bekliyoruz” diye bilgi verdi.
21 Ocak 2018 Pazar günü yayınlandı