Beyaz Gazete Ana Sayfa
Video Ana Sayfa
WebTV
Yaşam
AĞRI - 1500 kişi kapasiteli modern il halk kütüphanesi kurulacak
Güncel Videolar «geri 1 ileri»
Genişlet Işıklar Sitene Ekle
18 Haziran 2021 Cuma günü yayınlandı
AĞRI - 1500 kişi kapasiteli modern il halk kütüphanesi kurulacak

AĞRI - 1500 kişi kapasiteli modern il halk kütüphanesi kurulacak

- Ağrı Yeni İl Halk Kütüphanesi' tanıtım toplantısı ve protokol imza töreni programı - Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Vekili Ali Odabaş'ın konuşması - Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın konuşması - Ağrı Valisi Osman Varol'un konuşması - İmzaların atılması Ağrı 'da 1500 kişi kapasiteli modern il halk kütüphanesi kurulacak - Vali Osman Varol: - "Anadolu'nun çocukları, dünyanın neresinde herhangi bir alanda en yüksek standart varsa o standarda layıktır. Ağrı 'mızın çocukları da aynı şekilde her şeyin en iyisine layıktır" - Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Vekili Ali Odabaş: - "Bakanlık olarak şimdiye kadar hiç yapılmamış kütüphane çeşitleri oluşturmaya, Türkiye'ye yakışacak şekilde her yere farklı projelerde kütüphaneler yapmaya çalışıyoruz"AĞRI (AA) - Ağrı 'da, gençlerin iyi bir ortamda ders çalışabilmeleri için 8 bin metrekare kapalı alanı bulunan 1500 kişi kapasiteli yeni il halk kütüphanesinin yapımı için protokol imzalandı. Ağrı Valiliği Toplantı Salonu’nda " Ağrı Yeni İl Halk Kütüphanesi Tanıtım Toplantısı ve protokol imza töreni düzenlendi.
Törende bir konuşma yapan Ağrı Valisi Osman Varol, kentte genç nüfusun fazla olduğunu ve bu gençlerin gittikleri birçok ortamda ders çalışabilecekleri mekan talep ettiğini söyledi.

Kentte yapmayı planladıkları il halk kütüphanesinde eğitim sınıfları, beceri atölyeleri, okuma salonları, özel çalışma alanları, konferans salonu ve cep sineması gibi çeşitli bölümlerin olacağını belirten Varol, şunları belirtti:"Bir yönetici olarak şükretmemiz lazım. Gençler bizden sıcak ortamda ders çalışabilecekleri kütüphane istiyor, bir mekan istiyor. Benden alakasız, kültürümüzün dışında, sonu kötüye varacak şeyler istemiyor. Biz de çocuklarımızı alışveriş merkezleri ya da farklı ortamlardan kurtarıp kütüphanelerde vakit geçirmelerini istiyoruz. Kütüphanenin kurulacağı 8 bin metrekarelik kapalı alan ilimiz için iyi bir alandır. Burada 1500 kişi aynı anda oturup ders çalışabilecek."Varol, kentte kış mevsimlerinin çetin ve uzun geçtiğini, bunun yanı sıra hanelerdeki nüfusun fazla olduğunu vurgulayarak, kütüphanenin yapılmasıyla öğrencilerin rahatlıkla buraya gelip sıcak ortamda ders çalışabileceklerini anlattı.Kentte her alanda projeleri hayata geçirip iyi hizmetler yapmak istediklerini ifade eden Varol, "Biz diyoruz ki Anadolu insanı her şeyin en iyisine layıktır. Anadolu'nun çocukları, dünyanın neresinde herhangi bir alanda en yüksek standart varsa o standarda layıktır. Ağrı mızın çocukları da aynı şekilde her şeyin en iyisine layıktır. Dolayısıyla onlara dünya standartlarına bir hizmet sunmak isliyoruz." dedi.
- Dünyada ilk kütüphaneler Mezopotamya'ya kuruldu Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ise kütüphaneye yakın olan insanların şiddetten ve silahtan uzak durduğuna, dünya tarihine baktıklarında ilk kütüphanelerin kurulduğu yerlerin Mezopotamya olduğuna dikkati çekti.Sayan, şunları kaydetti:"Maalesef yıllarca kendi öz gelenek ve göreneklerimizden uzaklaşarak sadece Avrupa'nın, modern çağın bazı reklamları ve algılarına kurban edilerek bu bölgedeki kültürel faaliyetlere yönelik çalışmaları belki de yeterince yapamadık. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde bu alanda çok büyük çalışmalar yapıldığını görüyorum."Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Vekili Ali Odabaş da "Bakanlık olarak şimdiye kadar hiç yapılmamış kütüphane çeşitleri oluşturmaya, Türkiye'ye yakışacak şekilde her yere farklı projelerde kütüphaneler yapmaya çalışıyoruz." dedi.
İldeki çeşitli kurum ve kuruluşlarının yöneticilerinin katıldığı program, Vali Varol ile Odabaş'ın " Ağrı Yeni İl Halk Kütüphanesi”nin yapımı için protokol imzalamasıyla sona erdi.

Alışveriş İmza Töreni Genç Nüfus Ders Çalış Öğrenciler HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız. Norm Yazılım
Ajanslar
yukarı