Adnan Oktar, Profilo'nun varisi Lara Kamhi'yi kaçırmaya çalıştı

Profilo'nun kurucusu Jak Kamhi'nin torunu, ünlü işadamı Cefi Kamhi'nin kızı Lara Kamhi, 19 yaşında iken Adnan Hocacıların kendisini ' kaçırmak ' isteğini açıkladı.
Muamma Bilgi Üniversitesi Jak Kamhi Adnan Oktar Bayhan 


İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, önceki gün, Adnan Oktar ve grubuna yönelik 4 ilde operasyon başlattı. Başlatılan operasyon kapsamında 235 kişi hakkında gözaltı karar verildi.

Operasyon kapsamında Adnan Oktar'ın evine, canlı yayınların yapıldığı A9 TV'ye baskınlar düzenlendi. Adnan Oktar, polisten kaçmaya çalışırken nefes kesen takip sonucu aracında gözaltına alındı.

ZENGİN AİLELERİN ÇOCUKLARINI AĞINA DÜŞÜRÜYOR

Operasyonun ardından polis, lüks hayat sürdüren Adnan Oktar'ın para kaynaklarını mercek altına alırken, Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör tarafından önemli iddialar ortaya atıldı.

Dilek Güngör, Adnan Oktar'ın çeşitli yöntemlerle zengin ailelerin çocuklarını kendisine bağladığını ve onlar üzerinden ailelerinin servetlerini ele geçirdiğini öne sürdü.

Güngör, ' Komün hayatı yaşayan 300 kişilik örgütün yıllık çevirdiği parasal hacim 1 milyar TL... Örgüt zengin ailelerin çocukları üzerinden miras geliri elde ediyor... Bu mirasa örgüt hülle yoluyla el koyuyor veyahut zorla vekaletnameler imzalatılarak mal varlığına çöküyor. Bu yolla, 100 milyon TL gelir elde ediliyor. ' diye yazdı.

BİLGİ ÜNİVERSİTESİ ' KEDİCİK ' YUVASI

Yaşanan bu gelişmeler üzerine, Profilo'nun kurucusu Jak Kamhi'nin torunu, ünlü işadamı Cefi Kamhi'nin kızı Lara Kamhi başından geçen ilginç bir ' kaçırılma ' olayını anlattı.

Sosyal medyada tanıştığı bir ' kedicik ' vasıtası ile Adnan Hocacıların ağına düşmekten nasıl son anda kurtulduğunu paylaşan Kamhi, Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü'nde okuyan söz konusu ' kedicik ' in kendisine tuzak kurduğunu belirtti.

Adnan Hoca'nın ağına düşürülmek amacıyla kendisine kurulan tuzağı şu sözlerle anlattı;

' Şimdi 'kedicik' diye gülüyoruz falan ama, 12 sene evvel, ben daha 19 ' um... Az uğraşmadı Adnan Hocacılar benimle. Yıllar sonra 'kedicik' halini görüp şok olduğum, Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü'nde gayet 'nitelikli' sandığım bir kişiyle buluşup kaçırılmaktan 5 dakikayla kurtulmuştum. Zamanında Onur Karagöz ve Derin Bayhan uyardıydı. ' Amanınnnn biz biliyoruz onu bölümden, sakın! ' diye. Çalıştığımız müzik stüdyosunun yan sokağında kahve içecektik. Kızdan ' Ben geldim ' diye mesaj geldi. Büyük organizasyon dönmüş meğer. Kıl payı dedikleri de bu.. Fakat aklım almıyor. O zaman da almıyordu. Yani ben 19 yaşında galaktik federasyondan falan bahseden bi tiptim. Nasıl olacadı, neyimi kandıracalardı, neyimle tehdit edecelerdi. Muamma :) #halkbilmekistiyor #paralelevrenleringücüadına '
14 Temmuz 2018 Cumartesi günü yayınlandı