'3 bin balığım sulara gitti' - ANTALYA

"3 bin balığım sulara gitti" - ANTALYA

: - Alabalık çiftliğinden detaylar - Alabalık çiftliğinin sahibi Halil Dede'nin açıklaması"3 bin balığım sulara gitti" - Akseki'de, bir alabalık çiftliğinin havuzları, yer altı sularının yükselttiği Manavgat Çayı'nın gücüne dayanamadı - Çay yaklaşık 3 bin alabalığı alıp götürdüANTALYA (AA) - Antalya 'nın Akseki ilçesinde şiddetli yağışların yükselttiği yeraltı suları ile kabaran Manavgat Çayı, üzerindeki balık çiftliğinin havuzlarını söktü, yaklaşık 3 bin alabalığı alıp götürdü.Sinanhoca Mahallesi Kozarası mevkisinde kurulu alabalık çiftliğinin havuzları, yer altı sularının yükselttiği Manavgat Çayı'nın gücüne dayanamadı. Sökülen havuzlardan boşalan yaklaşık 3 bin alabalık serbest kaldı.Aylardır harcadığı emeklerinin boşa gittiğini belirten alabalık çiftliğinin sahibi Halil Dede, AA muhabirine, balıklarının neredeyse tamamının anaç olduğunu, bunun zararını ikiye katladığını söyledi.

Dede, "Dereye akan balıklarımın hepsi anaç ve yumurtalıydı. Bunların sağımlarını yapmamıştım. Balıklarımın her biri 1 ila 3 kilo arasındaydı. Yaklaşık 20 bin lira zararım var. Burayı devlet desteğiyle yapmadım. Kendi imkanlarımla yapmıştım, yine yapacağım. Benekli hakiki alabalık yetiştirme hedefim var, inşallah bunu da gerçekleştireceğim." dedi.

Yumurta Muhabir Alabalık Şiddetli Yağış Allah 

10 Ocak 2018 Çarşamba günü yayınlandı