FETÖ'cü Atalay Demirci itirafçı mı oldu?

FETÖ soruşturması kapsamında ' silahlı terör örgütü üyeliği' ve ' Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçlarından tutuklanan komedyen Atalay Demirci, dün adli kontrol şartıyla tahliye edildi.
Beyazgazete Atalay Demirci Yusuf Kulaksız 


Beyaz TV'de yayınlanan Beyaz Gazete adlı programa telefonla bağlanan gazeteci Nazif Karaman, Atalay Demirci'nin tahliyesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

BAZI İSİM VE BİLGİLER VERDİ

Atalay Demirci'nin ilk duruşmada etkin pişmanlıktan yararlanıp örgüte ilişkin bazı isimler verdiğini ifade eden Nazif Karaman 'Etkin pişanlıktan yararlandı demek bir anlamda itirafçı oldu demek. Mensubu olduğun örgüte ilişkin isimler, bilgiler verirsen cezada indirim yapılıyor. Atalay Demirci için yerel mahkeme kaynaklarından aldığımız bilgi örgüte ilişkin yeni isimler yeni bilgiler verdiği yönünde' şeklinde konuştu.

2002'DE ÖRGÜTLE TANIŞMIŞ

Nazif Karaman 'Atalay Demirci 2002'de bu örgütle tanıştığını Dünya radyoda işe başladıktan sonra Yusuf Kulaksız isimli bir FETÖ'cü vasıtasıyla örgütle tanıştığını söylemiş' dedi.

CEMAAT BENİM ÜZERİMDEN KİTLELERE ULAŞTI

Karaman, Atalay Demirci'nin mahkemede 'Ben komedyenim, kitleleri güldürürüm, cemaat benim üzerimden asla ulaşamayacağı kitlelere ulaştı bu durumdam pişmanım bir kişinin bile benim üzerimden bu örgüte sempati duymasından rahatsız olurum' şeklinde açıklamalarda bulunduğunu söyledi.
Atalay Demirci Hakkında
Ankara Yenimahalle Ticaret Lisesi Mezunu. 30 Mayıs 1999 tarihin de ilk kez sahneye çıkan Demirci 30 Haziran 2008 tarihi itibariyle Dünya Radyo ve Ankara Sanat Evi bünyesinde Toplam 1689 kez sahneye çıktı ( 0 RH Pozitif Stand_up Show ve Ortaya Karışık Tiyatro Oyunuyla ) Türkiye’nin dört bir yanında Kars’tan İzmir’e, Muş’tan Aydın’a ülkeyi karış karış gezen Demirci Türkiye’de sadece Erzurum,Hakkari,Iğdır ve Ardahan da gösteri yapmamıştır İlçelerl...
devamı
18 Ağustos 2017 Cuma günü yayınlandı