Can Ataklı'dan eylem çağrısı

ODTÜ Teknokent Kavşağı ile 1071 Malazgirt Bulvarı arasındaki bağlantıyı sağlayacak tünelin yapımı için çalışmalara başlandı.
Polis Büyükşehir Belediyesi Melih Gökçek Can Ataklı Halk Tv 


Çalışmaların başlamasının ardından bazı çevreler ağaç katliamı var diyerek, projenin durdurulmasını istedi.

'15 BİN FİDAN DİKECEĞİM'

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek bu porvokasyonlar karşısında ' Toplam olarak nakledilen ve kaldırılan ağaç sayısı tahmini olarak 4 bin civarında. Ben 8 bin değil, 15 bin ağaç dikeceğim ODTÜ'ye. Ayrıca ODTÜ'nün başka ihtiyaçları varsa bunları da karşılayacağız.' diye bir açıklama yapmıştı.

'100 BİN KİŞİYLE GİRELİM'

Halk Tv sunucusu Can Ataklı ise yapılan açıklamalara rağmen provokatif çağrıda bulundu.

ODTÜ'ye bir anda girilmesi gerektiğini söyleyen Ataklı '15-20 bin kişi belki 100 bin kişi bu alana yayılıp, olduğun yere bir fidan ek çık hemen. Polis geldi gaz sıktı falan bırakmayacaksın yok olacaksın hemen. ' diye konuştu.

Melih Gökçek Hakkında
Melih GÖKÇEK, 20 Ekim 1948 tarihinde Ankara Keçiören'de doğdu. Babası avukat, annesi ev hanımıydı. Üç çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu olan Gökçek beş yaşına kadar Başkent Ankara'da ikamet etti. Babasının işi dolayısıyla Gaziantep’e taşınan Gökçek, ilk, orta ve lise eğitimini Gaziantep‘te tamamladı. 1967 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni kazanınca tekrar Ankara’ya yerleşti. Mülkiye’den sonra Gazi Üniversitesi Gazeteci...
devamı
14 Eylül 2017 Perşembe günü yayınlandı