Samet Aybaba: Sabri'nin Transferi Hayal

PTT 1. Lig takımlarından Adana Demirspor Sportif Direktörü Samet Aybaba Galatasaray'da kadro dışı kılan Sabri Sarıoğlu'nun transfer edileceği haberlerinin hayal olduğunu söyledi.
Sabri Sarıoğlu Süper Lig Adana Demirspor Galatasaray 

Aybaba, yaptığı basın toplantısında Adana Demirspor'a değerinin yarı fiyatına geldiğini, buraya gelmeden önce aralarında bir çok yabancı kulübünde bulunduğu futbol kulüplerinden teklif aldığını ifade etti.

Aybaba, basında Galatasaray'da kadro dışı kalan milli futbolcu Sabri Sarıoğlu'nun transfer edileceği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, ' Bunlar hayal arkadaşlar. Hayal peşinde koşmayın. Bu oyuncunun Adana Demirspor'da oynama şansı var mı? Böyle yapmayın. Bu da zarar veriyor kulübe. Bunu kim açıkladıysa kulübe bu da zarar veriyordur. Yani sonuçta bu olmaz. Eğer bu oyunca Galatarasay ile ilişkisini bitiriyorsa başka Süper Lig takımlarına gider. En az 10 tanesi zaten bu futbolcuyu ister. Belki 15 tanesi ister. Onun için böyle oyuncularla ilgili spekülatif şeyler insanları başka yere çeker gerek yok bunlara ' dedi.

' ARKAYA BAKTIĞINIZDA KAYBOLAN MİLYONLARCA PARA VAR '

Kulüp ve takımın yeniden planlı bir yapılanmaya ihtiyacı olduğunu ifade eden Aybaba, şunları söyledi:

' Arkaya baktığınızda 20 yıllık süreçte kaybolan milyonlarca para var, sportif herhangi bir başarı yok, elinizde mevcut oyuncu kadrosu yok. Tüm bunlar yapılırken kentteki genç altyapıya hiç önem verilmemiş, sadece transfere yönelinmiş. Bir mevkiye 7-8 oyuncu alınmış, bir mevkide hiç oyuncu yok. Yani Demirspor'un gerçekten bundan önceki yılları çok bilinçsiz, plansız, programsız tamamen o günün koşullarına uygun olarak yapılmış. Bunları değiştirelim, Adana'daki futbolu, amatör futbolu planlayalım düşüncesindeyiz. Demirspor'un içindeki, dışındaki herkesin el birliğiyle şu geçiş dönemine destek vermesini bekliyorum. '

' 7-8 OYUNCUYLA GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR '

Aybaba, transfer çalışmalarının sürdüğünü, 25 kişilik kadro planladıklarını belirtti. Bazı oyuncularla ilgili ciddi çalışmaları olduğunu ancak ekonomik olarak anlaşamamaları nedeniyle alternatiflere yöneldiklerini, bu durumun da kendilerini zorladığını aktaran Aybaba, ' 7-8 oyuncuyla görüşmelerimiz devam ediyor. Bugün, yarın onlar kampa katılabilir. Altyapıdan aldığımız oyunculardan üçüyle çalışmayı devam ettirmeyi düşünüyoruz. Onlarda çıkış var. İki Brezilyalı oyuncu, büyük ihtimalle bugün oradan hareket edecek. Çok kaliteli bir yabancı santrforla görüşmelerimiz devam ediyor. Olabilirse o oyuncuyu katmak istiyoruz ki çok değerli bir oyuncu. Onları katalım daha sonra isimlerini açıklayalım. Stoperlere, kaleciye ihtiyacımız var. Yeni transferlerle önümüzdeki hafta sonuna kadar takım halinde çalışmaya başlayabiliriz ' diye konuştu.

Taraftara takıma destek olma çağrısında bulunan Aybaba, takımın başarısı için taraftar desteğinin büyük önem taşıdığını sözlerine ekledi.

3 Ağustos 2014 Pazar günü yayınlandı