Tayyar: Eski İçişleri Bakanı ciddi hatalar yaptı

Beyaz Tv ekranlarına konuk olarak katılan Şamil Tayyar Reyhanlı'daki saldırılara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.Tayyar ' Eski İçişleri Bakanı ciddi hatalar yaptı ' dedi.
İçişleri Bakanı Şamil Tayyar Berhan Şimşek Reyhanlı Bülent Çöltekin 


Zamanında Gaziantep İstihbarat Müdürü'nün yanlış işler yaptığını anlatmaya çalıştıklarını söyleyen Tayyar '' Ben bu kavgayı verirken,o zaman emniyeti yönetenler bu meselede benim kişisel hesabım olduğunu varsayarak yanlış bir iş yaptılar.'' diye konuştu.

Sonrasında Görevden alınan o Emniyet İstihbarat Şube Müdürü'nün Hatay'a gönderildiğini belirten Tayyar '' Şu anda Hatay İstihbarat Şube Müdürü bizim Gaziantep'ten giden ve geçmişinde de çok ciddi yanlışlar bulunan İstihbarat Müdürü'dür. '' ifadelerini kullandı.

Hepsinin kavgasını vereceklerini dile getiren Şamil Tayyar ' Bürokrasiden elde edilen bilgiler değil aynı zamanda sahada bulunan siyasilerden elde edilen bilgilerin de burada değerlendirilmesi ve harmanlanması gerekir. '' dedi.

Tayyar '' Maalesef giden eski İçişleri Bakanı çok ciddi hatalar yaptı.'' diye konuştu.

Şamil Tayyar Hakkında
1965 yılında Gaziantep'in İslahiye ilçesinde doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini İslahiye ilçesinde tamamladı. 1986 yılında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni bitirdi. Gazeteciliğe 1985 yılında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesinde son sınıf öğrencisi iken Milliyet Gazetesinde başladı. 21 yıllık meslek hayatının 17 yılı Milliyet ve Sabah gazetelerinde geçti. Son olarak Yeni Şafak Gazetesinde Ankara Haber Müdürü ve köşe yazarı Tercüman Gazet...
devamı
Berhan Şimşek Hakkında
2011 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme bölümünden mezun olmuştur.2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 1970'li yıllarda başladığı sinema kariyerinde, Hoşçakal Yarın, Uzlaşma, İpekçe, Işıklar Sönmesin gibi filmlerde oynadı. Televizyon ve dizi yönetmenliği de yapan Berhan Şimşek, Magazin Gazetecileri Derneği “En İyi oyuncu”, 1994 Ankara Film Festivali “En İyi Erkek Oyun...
devamı
15 Mayıs 2013 Çarşamba günü yayınlandı