Cumhurbaşkanı Erdoğan: 3 değil 5 çocuk yapın

Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir'deki Toplu Açılış Töreni'nde halka hitap etti.
Avrupa Türkler Açılış Töreni Eskişehir Recep Tayyip Erdoğan 


Cumhurbaşkanı, burada yaptığı konuşmasında Avrupa'da yaşayan Türklere seslenerek Avrupa'nın geleceğinin Türkler olduğunu ifade etti.

'3 DEĞİL 5 ÇOCUK YAPIN'

Erdoğan konuşmasında; 'Türklerin bugün kendi işlerinin sahibi olmalarından rahatsızlar. Farbrikalarında işçi olan Türklere itirazları yok ama işin sahibi olan Türk'e tahammül edemiyorlar. Avrupa'daki kardeşlerime sesleniyorum; yaşadığınız, çalıştığınız yerler sizin vatanınızdır, sılanızdır. Oraya sahip çıkın, daha iyi yerlerde yaşayın, en güzel evlerde oturun, en iyi arabalara binin, 3 değil 5 çocuk yapın. Avrupa'nın geleceği sizlersiniz.' diye seslendi.
Recep Tayyip Erdoğan Hakkında
Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu. Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplu...
devamı
17 Mart 2017 Cuma günü yayınlandı