BDPli Pervin Buldan: TBMM'de Başörtüsü Probleminin Çözülmüş Olmasından Memnunuz

Başörtülü 4 milletvekillerinin TBMM'ye girmesinin ardından Genel Kurul'da konuşma yapan BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan , sorunun çözülmesinden dolayı memnuniyetini dile getirdi.
Pervin Buldan Bdp Tbmm Genel Kurulu Başörtüsü Türkiye'nin en önemli meselelerinden biri olan başörtüsü meselesinin TBMM'de çözülmüş olmasından kaynaklı memnuniyetimizi ifade etmek istiyoruz diyen Buldan konuşmasının devamında şunları söyledi: ''Ayrıca bugün bu çatı altında ikinci bir Merve Kavakçı olayı yaşanmadığı için bir bütün olarak grupları ve partileri kutluyorum.

Erkeklere ve kadınlara çağrı yapmak istiyorum. Kadın meselesinde erkekler lütfen konuşmasın. Kadınların nasıl hareket edeceğine erkekler lütfen karışmasın. Bu konuda erkeklerin konuşmaya hakkı yoktur. Erkeklerden bize ilişkin hiçbir eleştiri, müdahale almak istemiyoruz. Biz kadınlar nasıl giyineceğimizi sizlerden öğrenmek istemiyoruz.

Ayrıca kadın arkadaşlarımıza çağrı yapmak istiyorum. Kadına yönelik her türlü taciz, şiddet meselesinde bir araya gelmelidir.''

31 Ekim 2013 Perşembe günü yayınlandı