Bakan Ağbal: 'Umutları Türkiye, umutları Recep Tayyip Erdoğan'

Bakan Ağbal açıklama

( BAYBURT ) Bakan Ağbal: "Umutları Türkiye, umutları Recep Tayyip Erdoğan"- "Cumhurbaşkanımıza öyle bir sevgi gösteriyorlar ki gerçekten gözlerimiz yaşardı" BAYBURT
Mazlum Muhabbet İslam Şahit Kışla 


- Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Ne mutlu ki biz Recep Tayyip Erdoğan'ın liderlik yaptığı bu ülkenin vatandaşlarıyız. Dünyanın neresine gidersek gidelim, neresinde bulunursak bulunalım Sayın Cumhurbaşkanımızın insanlık adına, İslam alemi adına, mazlumlar adına haykırarak söylediği her söz gerçekten kalplerde yankılanıyor. Sayın Cumhurbaşkanımıza öyle bir sevgi gösteriyorlar ki gerçekten gözlerimiz yaşardı. Umutları Türkiye, umutları Recep Tayyip Erdoğan" dedi.
Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bayburt Şair Zihni Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Bayburt Gençlik Kolları Başkanlığının 5. Olağan Kongresi'ne katıldı.
Burada konuşan Bakan Ağbal, hafta içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte çıktığı Afrika turu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bütün insanlık adına hak ve adaleti bulunduğu her ortamda dile getirdiğini ifade eden Ağbal, "Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız bir dünya lideri olarak sadece Türkiye için değil, sadece İslam alemi için de değil, aslında bütün insanlık adına hak ve adaleti yüksek sesle bulunduğu her ortamda ifade ediyor. Güç mü hakkı getirir, hak mı gücü getirir? Bunu dünyada bu kadar güçlü seslendiren, hakkın ve hukukun adaletin en güçlü şey olduğunu söyleyen dünyada başka bir lider var mı? Ne mutlu ki biz Recep Tayyip Erdoğan'ın liderlik yaptığı bu ülkenin vatandaşlarıyız. Dünyanın neresine gidersek gidelim, neresinde bulunursak bulunalım Sayın Cumhurbaşkanımızın insanlık adına, İslam alemi adına, mazlumlar adına haykırarak söylediği her söz gerçekten kalplerde yankılanıyor" dedi.
"Havaalanında uçuktan iner inmez Sayın Cumhurbaşkanımıza, heyetimize gösterilen ilgi ve alaka hepimizin gözlerini yaşarttı" diyen Ağbal konuşmasını şöyle sürdürdü:"Sayın Cumhurbaşkanımız merdivenden indikten sonra karşılama yapan tören kıtasındaki askerlerden tutun da karşılamaya gelen protokol üyelerinin Sayın Cumhurbaşkanımıza bakışlarına, onu saygıyla selamlamalarına ve kalplerindeki ışığı yüzlerine yansıtmalarına şahit olduk. Sayın Cumhurbaşkanımıza öyle bir sevgi gösteriyorlar ki gerçekten gözlerimiz yaşardı. Umutları Türkiye, umutları Recep Tayyip Erdoğan."ABD'nin, Sudan'a 20 yılı aşkın süredir ambargo uyguladığına değinen Bakan Ağbal, "Oradaki insanların ihtiyacı olan malzemelere ulaşılmasının önünde engel oluşturacak bir sürü kurallar koymuşlar ama Sudan halkı bütün bunlara karşı dimdik ayakta. Bunu özellikle seyahat sonrası Sayın El Beşir de söyledi, 'Türkiye Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti'nin lideri Recep Tayyip Erdoğan Sudan halkının yanındadır.' Anladığımız kadarıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın Sudan'ı ziyaret etmiş olmasından bazıları rahatsız olmuş ve Sudan Devlet Başkanı diyor ki 'Biz Türkiye ile ilişkilerimizi daha da güçlendireceğiz. Bunun bir bedeli varsa bunun bedelini ödemeye de hazırız.' Sudan'da da Çad'da da Tunus'ta da ülkemize, milletimize ve özellikle de Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı özel bir muhabbet, özel bir sevgi, özel bir inanç var" dedi.
Mevcut başkan Emre Sevimli'nin tek aday olduğu kongreye Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, AK Parti Bayburt İl Başkanı Fatih Yumak ve diğer ilgililer katıldı.

30 Aralık 2017 Cumartesi günü yayınlandı