Cemil İpekçi: Bekir paravandı

Nazlı Ilıcak'la Pazar Gezmesi programında özel hayatına ilişkin çarpıcı açıklamalar yapan Cemil İpekçi, Bekir Coşar ile ilişkisi olduğu iddialarını yalanlayıp 30 yıllık aşkını anlattı.
Cemil İpekçi Nazlı Ilıcak 


Kanal D'de izleyiciyle buluşan Nazlı Ilıcak'la Pazar Gezmesi'nin son durağı Cemil İpekçi oldu. İpekçi, Nazlı Ilıcak'a özel hayatına ilişkin samimi açıklamalarda bulundu.

İpekçi, Bekir Coşar ile ilgili ' ilişkisi var ' iddialarını yalanlayarak 30 yıllık aşkını anlattı:

' Ben aileme çok düşkündüm. Kendi özel hayatımı da olabildiğince onun çerçevelerinde yaşamaya çalıştım ve en sonunda çok samimi arkadaşım olan Bekir'in (herkes onunla ilişkim var sanıyordu) hayır, büyük bir paravandı geçen sene bu ay da vefat etti.

30 yıl beraberdik ve onu saklamak için bir oyundu. Ben de tabi Hürrem Sultan gibi oldum 30 senede 40 senede.. Yani entrikalar, yalanlar, dolanlara..

Bekir'in bir çocuğu oldu, aynı bahçede oturuyoruz. Torunum, dede diyor, ikincisi yolda. Ben de hayatın eksikliklerini onlarla tamamladım. Ama Bekir benim arkadaşım. 20 yaş küçüktür benden ben ona büyük oğlum diyorum. Çocuk ruhludur, çok iyi bir arkadaşımdır.

Asıl hayat arkadaşımı 30 yıl sonra geçen sene Kasım'ın 12'si yada 13'ünde kaybettim. İsmini gizli tuttum. Vefat etmesinin ertesi günü bütün beraber olduğumuz fotoğrafları yaktım. 1 tanesini sakladım onu da banka kasasına koydum.

O da evliydi. Beraberliğimizin 14. senesinde evlendi zorla. Geçen sene vefat ettiğinde 58 yaşındaydı. Yani benden 6-7 yaş büyük. Mecbur kaldığı için evlendi. Benim bırakma nedenim çocukları oldu. İki tane çocuğu oldu. 6'da bana gelip gece 12'de eve gidiyordu.

Bir gün bana geldi. Beraberliğimiz devam ediyordu, kızı geldi sarılıp 'baba bu gece de geç mi geleceksin' dedi. Ben o gün bir karar aldım; hayatta her şeyi yaşamaya hakkım var ama çocukların hayatını mahvetmeye hakkım yok.

Ertesi gün bıçak gibi kestim. 3 gün hasta yattım ve bir daha 14 senede 1 kez gördüm. O her gün telefon açtı telefonu kapattım 4-5 defa konuştum. Son vefatından bir hafta önce tekrar aradığında cevap verdim. Helalleşmek için ama ömrümce onu sevdim hala çok seviyorum. '

Cemil İpekçi Hakkında
Remzi Cemil İpekçi (D. 5 Ağustos 1948), Türk moda tasarımcısı. İstanbul doğumlu olan sanatçının baba tarafı Selanikten gelmiş, annesi ise Safranbolu Yörük Köyü'nden Çeyrekgillerdendir. Aynı aileden ünlü Soprano Leyla Gencer'in akrabasıdır. Baba tarafından İsmail Cem ve Abdi İpekçi ile kuzendir. 5 yaşından beri kesintili olarak İstanbul'da yaşamaktadır. İngiltere'deki Royal Academy of Art (Kraliyet Sanat Akademisi) 1971 yılında mezun oldu. 1...
devamı
8 Şubat 2015 Pazar günü yayınlandı