Vanlı ressam su kabağını süsleyerek gece lambasına dönüştürüyor

Atölyeden detay görüntüler
Pons Ressam Resim Sanatı Hayvan 

-Süs kabağı çalışmalarından genel ve detay görüntüler
-Oto boyasından telis üzerine yaptığı resimler
-Aydın Duman’ın süs kabağı üzerindeki çalışması
-Aydın Duman ile rop.
-Mehmet Kaya isimli vatandaşın görüşleri
-Detay görüntüler

( VAN - ÖZEL) VAN

- Van’ın Erciş ilçesinde su kabağından gece lambası yaparak geçimini sağlamaya çalışan Ressam Aydın Duman, sanatseverlerden ilgi bekliyor. İlçede daha önceden oto boyasından telis üzerine yaptığı resimlerle gündem oluşturan Ressam Aydın Duman, şimdi de tarlasında yetiştirdiği su kabaklarını atölyesinde çeşitli motiflerle süsleyerek gece lambasına dönüştürüyor. El emeği güz nuru dökerek hazırladığı birbirinden değişik eserlerini vatandaşların hizmetine sunun Aydın Duman, sponsor bulduğu takdirde yaptığı çalışmaları daha da geliştireceğini belirtti.
Su kabaklarını değişik motif, manzara ve hayvan figürleri ile süsleyen Duman, amacının Van’ın ve Erciş’in tarihi ve kültürel güzelliklerini eserlerine yansıtarak memleketini dünyaya tanıtmak olduğunu söyledi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün silüetini de süs kabağının üzerine işlemeyi başaran 60 yaşındaki Aydın Duman, 9 yaşından beri resim sanatıyla uğraştığını ve ilgililerden yardım ve destek beklediğini ifade etti.
Vatandaşlar ise, Ressam Aydın Duman’a maddi destek sağlanması durumunda daha değişik fikirlerle resim sanatına yön vereceğini belirttiler.
21 Ocak 2020 Salı günü yayınlandı