Uzman Çavuş Kürşat Güneş Son Yolculuğuna Uğurlandı

Siirt ' te düşen helikopterde şehit olan Erzurumlu uzman Çavuş Kürşat Güneş gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Binlerce Erzurumlunun katıldığı cenaze töreninde teröre öfke vardı. Elindeki evlilik fotoğrafı ile eşinin tabutuna sarılarak ağlayan Hatice Güneş baygınlık geçirdi. 112 sağlık görevlilerinin müdahale ettiği genç kadın bayan astsubaylar tarafından teselli edilmeye çalışıldı.
Recep Akdağ Cumhuriyet Oktay Öztürk Erzurum Valisi Koçak 


Cenaze törenine katılan baba Ağa Güneş ve anne Rahime Güneş ise adeta ayakta durmakta güçlük çektiler. Yakınları tarafından teselli edilmeye çalışan anne ve babanın gözyaşları törene katılan herkesi ağlattı.

Lala Paşa Cami ' inde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına Sağlık bakanı prof. Dr. Recep Akdağ, MHP Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk, Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmat Küçükler, 9. Kolordu komutanı Korgeneral Kamil Başoğlu, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Erzurum Teknik Üniversite Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Palandöken belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Yakutiye Belediye Başkan8ı Ali Korkut, Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları askeri erkan ve çok sayıda Erzurumlu vatandaş katıldı.

Cenaze töreni sonrası törene katılan binlerce Erzurumlu teröre öfke kustu. “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” şeklinde slogan atan vatandaşlar terörün artık bitmesini istediler.
Şehit uzman çavuşun cenazesi daha sonra kortej eşliğinde Cumhuriyet Caddesi üzerinden havuzbaşına kadar top arabası üzerinde getirildi. Kortej yürüyüşüne dev Türk bayrağı ve ellerindeki bayraklarla eşlik eden binlerce vatandaş tekbir sloganları eşliğinde teröre tepki gösterdiler.
Recep Akdağ Hakkında
Tıp Doktoru ve Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Aynı fakültede çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında uzman oldu. Bir yıl süreyle Londra'da kan hastalıkları üzerine çalıştı. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesinde Başhekim Yardımcılığı, Satınalma Komisyonu Başkanlığı ve Tıp Dergisi Editör Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Biyoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezinde Müdür Yardımcı...
devamı
12 Kasım 2012 Pazartesi günü yayınlandı