TİKA'dan Makedonya'ya eğitim yardımı - KALKANDELEN: - Yardım töreninden görüntüler - TİKA Üsküp Koordinatörü Aytekin Ayden'in açıklaması - İsa Bey Medresesi Kalkandelen Kız Şubesi Koordinatörü Bekir Memeti'nin açıklamasıTİKA'dan Makedonya'ya eğitim yardımıKALKANDELEN (AA) - Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Makedonya'daki İsa Bey Medresesi'ne 32 bilgisayar, 5 projeksiyon cihazı, 4 dizüstü bilgisayar ve 1 akıllı tahta olmak üzere donanım ve ekipman yardımında bulundu.Yardımlar nedeniyle Medresenin Kalkandelen Kız Şubesi’nde tören düzenlendi.
Törende konuşan TİKA Üsküp Koordinatörü Aytekin Ayden, Makedonya'da çok sayıda iş birliği projeleri yürüttüklerini belirterek, “Bu proje kapsamında bizim Kalkandelen Kız Medresesi ile beraber yürüttüğümüz daha önceki projelerin yanında bugün de 32 bilgisayar, 5 tane projeksiyon cihazı, 4 dizüstü bilgisayar ve bir akıllı tahta olmak üzere donanım ve ekipman yardımında bulunduk.” dedi.
Ayden, yardımların, medresenin teknik altyapısının yenilenerek günümüz teknolojisine uygun bilgisayarlı eğitime geçilmesi ve daha verimli bir eğitim öğretim hizmeti verilebilmesini sağlamak amacıyla yapıldığını bildirdi. Medresenin başkent Üsküp'teki erkek şubesine de destek vereceklerini kaydeden Ayden, TİKA'nın söz konusu projeler ile ülkedeki eğitimin gelişimini ve altyapının güçlendirilmesini amaçladığını vurguladı.İsa Bey Medresesi Kalkandelen Kız Şubesi Koordinatörü Bekir Memeti de TİKA yardımlarının, okuldaki öğrencilerin derslerini daha yüksek standartlarda görebilmelerini sağladığının altını çizdi.Memeti, "Ortamımız için yeterince yararlı ve uygun bir destek aldık. Bununla, okuldaki eğitim kalitesinin daha başarılı olacağını umuyoruz." diye konuştu.
2004 yılında eğitim faaliyetine başlayan İsa Bey Medresesi Kalkandelen Kız Şubesinde bugün toplam 185 öğrenci eğitimini sürdürüyor.
Teknoloji Akıllı Tahta Eğitim Kalitesi Dizüstü Bilgisayar Öğrenciler 

12 Aralık 2017 Salı günü yayınlandı