Taksim’deki 23 Nisan törenlerinde CHP'li Sezgin Tanrıkulu'na tepki

Tören
Pkk Güvenlik Önlemi Sezgin Tanrıkulu 23 Nisan Çocuk Bayramı 

-Yoğun güvenlik önlemleri
-Katılımcılar
-Halk oyunları
-Çelenk sunulması
-Saygı duruşu ve İstiklal Marşı
-Meydanda duran vatandaşlar
-Açıklamalar
-Parti çelenklerinin getirilmesi
-Milletvekiline protesto
-Gencin yanına gelen polisler
-Genel ve Detay

( İSTANBUL )- Törene katılan bir vatandaş ,CHP'li Tanrıkulu'na ' CHP'de PKK'ye destekleyen vekilleri istemiyoruz ' diye bağırdı- Taksim'de 23 Nisan coşkusu İSTANBUL

- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Taksim Meydanı ' nda düzenlenen törenle kutlandı. Halk oyunlarının da oynandığı alanda, parti çelenkleri törenden sonra anıta konuldu. Tören çıkışı CHP'li olduğunu söyleyen bir genç, CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu ' naa, “CHP ' de PKK destekçisi milletvekilleri istemiyoruz” diyerek tepki gösterdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram tüm yurtta olduğu gibi Taksim Meydanı ' nda da coşkuyla kutlandı. Özel harekat polisleri ve çevik kuvvet polisinin bariyerlerle alanı kapatarak zırhlı araçlarla geniş güvenlik önlemi aldığı törende polis helikopterinin de havadan önlem aldığı görüldü.
Törene, CHP İstanbul Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu ve Dursun Çiçek, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
Törende Firuzağa İlkokulu öğrencilerinin sunduğu halk oyunları gösterisinin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait çelenk Cumhuriyet Anıtına konuldu. Çelenk sunumunun ardından İstiklal Marşı okunarak saygı duruşunda bulunuldu. Meydandaki vatandaşlar da marş okunduğu esnada saygı duruşunda bulundu. Marşın ardından Müdür Yelkenci ise gerçekleştirdiği kısa konuşmada, bayramı kutladığını belirtti.
Parti çelenklerin törenden sonra alana alındı Törenin sonlanmasının ardından CHP ' li milletvekilleri ve beraberindeki parti üyeleri, tören alanı dışındaki parti çelenklerinin alarak anıta koydu. Sunumun ardından konuşan CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, “Öncelikle Türk milletinin, vatandaşlarımızın ve çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Bu vesileyle bu bayramı bize hediyen eden Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyor ve saygıyla selamlıyoruz” dedi.
CHP ' li milletvekiline soğuk duş Tören sonrası elinde Türk bayrağıyla törene katılan ve CHP üyesi olduğunu söyleyen Yılmaz Ecevit Kılıç isimli genç, alandan çıkan milletvekillerinden Sezgin Tanrıkulu ' nun yanına gitti. Tanrıkulu ile el sıkışan genç, Tanrıkulu'na tepki göstererek, “CHP ' de hiçbir suretle PKK ' yı destekleyen milletvekilleri istemiyoruz. Biz CHP ' liler olarak Atatürkçü CHP ' liler istiyoruz. PKK ' yı savunan CHP ' li vekilleri partide istemiyoruz” diyerek protesto etti. Genç ardından güvenlik büro polisleri tarafından alandan uzaklaştırıldı.
23 Nisan 2018 Pazartesi günü yayınlandı