Taksilerde unutulan eşyalar şaşırtıyor

Taksilerin geçtiği cadde görüntüsü
Unutulan Eşya Kayıp Eşya Bebek Arabası Kadın Çantası Cep Telefonu 

-Bagajda unutulan bebek arabasından görüntü
-Kadınların bebek arabalarını almalarından görüntü
-Anık ile röportaj

( İZMİR -ÖZEL)- En çok unutulan eşyaların arasında bebek arabaları da var İZMİR

- İzmir’de taksilerde geçen yıl tam bin 99 eşya unutuldu. Listenin başında cep telefonu, kadın çantası ve bebek arabası gelirken, köpeğini takside unutup giden bile oluyor. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, unutulan eşyaları sahiplerine ulaştırmak için yoğun çaba harcıyor. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası istatistikleri, ne kadar dalgın ve unutkan olduğumuzu ortaya koyuyor. Kent merkezinde hizmet veren taksilerde unutulan eşyaların hem sayısı hem de neler oldukları “Yok artık” dedirtti. İzmir’deki taksilerde geçen yıl tam bin 99 eşya unutuldu. Bunların arasında şemsiyeden kıyafete, köpekten çantaya çok sayıda eşya bulunuyor. Listenin ilk sırasında cep telefonu gelirken, bunu kadın çantası izliyor. Listenin üçüncü sırasında ise bebek arabası bulunuyor. Odada, unutulan eşyaların sahiplerine ulaştırılması için özel bir ekip görev yapıyor. Vatandaşlardan gelen başvurularla şoförlerin bildirimleri değerlendirilip hangi eşyanın kime ait olduğu belirleniyor ve ardından unutulan eşyalar sahiplerine teslim ediliyor. Akıllı sistem İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, en çok eşya unutulan yerlerden birinin taksiler olduğuna dikkat çekti. Anık, vatandaşı mağdur etmemek için teknolojiyi de kullanarak titizlikle çalıştıklarını, unutulan eşyaları yüzde 95 oranında sahiplerine teslim ettiklerini belirtti.
Anık, “Hangi aracın ne zaman ve hangi yöne yolcu taşıdığını altyapımız sayesinde biliyoruz. Böylelikle düşürülen veya unutulan ne varsa hangi araçta olduğunu tespit ediyoruz. Cep telefonu, kadın çantası, bebek arabası en fazla unutulan eşyalardan. Köpeğini unutan bile var. Biz kurduğumuz sistem sayesinde unutulan eşyaları sahiplerine ulaştırabiliyoruz. Eşyasını takside unutan vatandaşlarımız hemen İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın 250 54 44 numaralı telefonunu arasın. Biz 7 gün 24 saat hizmet veriyoruz. İzmirli taksi yolcusu, örnek olacak bir hizmet alıyor. İzmirliler taksilere güvenerek binebilir. Plakayı bilmiyorsa bile taksiye iniş ve biniş noktası ile güzergahını söylerse biz unuttukları eşyayı yolcuya rahatlıkla teslim ederiz” dedi.
Telaşları sebebiyle bebek arabalarını bindiği takside unuttuklarını söyleyen yolcular, odayı arayarak kayıp eşyalarına kavuştuklarını belirtti.
(CA-
14 Nisan 2018 Cumartesi günü yayınlandı