Suriyelilerin gönüllü askerlik başvurusu - ŞANLIURFA

- Türk bayraklarıyla şube önünde toplanan Suriyelilerden detaylar - Suriyelilerin açıklamalarıSuriyelilerin gönüllü askerlik başvurusu - Şanlıurfa 'da bir grup Suriye uyruklu vatandaş, Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek amacıyla gönüllü askerlik için başvuruda bulunduŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa 'da bir grup Suriyeli, Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek amacıyla gönüllü askerlik için Şanlıurfa Askerlik Şubesi'ne başvuru yaptı.Ellerinde Türk bayraklarıyla şube önünde toplanan Suriyeliler, terör örgütü PYD/PKK aleyhine sloganlar atarken, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine sevgi gösterilerinde bulundu.Suriyeli Osman Vaiz, gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 yıldan bu yana Türkiye'nin misafiri olduklarını belirterek, Recep Recep Tayyip Erdoğan için canlarını vermeye hazır olduklarını söyledi.

Türkiye'nin desteği olmasa PYD - PKK örgütünün kendilerini öldüreceğini aktaran Vaiz, "Allah Erdoğan'dan razı olsun. Namusumuzu onun sayesinde kurtardık. Eğer bize kapılarını açmasaydı şimdi ölmüştük. Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek amacıyla toplandık. Recep Tayyip Erdoğan'dan Allah razı olsun." dedi.
Meri Ahmed de Suriye ve Türkiye'nin bir olduğunu ve operasyona tam destek verdiklerini dile getirdi.Ali İbrahim ise Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan'ı çok sevdiklerini belirterek, operasyona tam destek verdiklerini ve savaşmak için hazır olduklarını kaydetti.
Konuşmaların ardından dilekçelerini teslim eden gruptakiler, şube önünden ayrıldı.
İsaf Gönüllü Asker Urus Terör Örgütü Askerlik Başvurusu 

23 Ocak 2018 Salı günü yayınlandı