Sünnet takılarını TSK'ya bağışladı

TSK'ya 4 bin lira bağış yapan Ercan Özel ile röp.
Sünnet Düğünü 

-Ercan Özel'in oğlu Tuğra Özel ile röp.
-Tuğra Özel'in annesi ile röp.
-Tuğra'nın düğününden detaylar
-Tuğranın düğününde takılan paralardan detaylar
-Bağışlanan paranın dekontundan detaylar

( ESKİŞEHİR - ÖZEL)- Askerler için kurban kesen Yörük teyzeden esinlendi, oğlunun sünnet düğününde gelen takıların bir bölümünü bağışlama kararı aldı- Biri kız 2 çocuk babası Ercan Özel;- "Bu zor günlerimizi hep beraber, Türk milleti olarak aşmak durumundayız"- Anne Sibel Özel;- "Allah için, vatan için canlar feda olsun"- İlköğretim 6'ncı sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Tuğra Özel;- "Asker ağabeyler bizi koruduğu için rahatlıkla düğün yapabiliyoruz, ben de asker olacağım" ESKİŞEHİR

- Eskişehir Odunpazarı Belediyesi’nde çalışan Ercan Özel, 12 yaşındaki oğlunun sünnet düğününde takılan takıların bir bölümü olan 4 bin lirayı Zeytin Dalı Harekatı nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) bağışladı. Ercan Özel, geçtiğimiz günlerde Türk tanklarının sesiyle uykudan uyanıp duaya başlayan Hatay'daki Yörük teyzenin kurban kesmesinden etkilendi. Televizyonda yayınlanan görüntüleri izleyen 1'i kız 2 çocuk babası Ercan Özel’de duygulanarak oğluna yapacağı sünnet düğününde takılan takıların yarısını TSK'ya bağışlama kararı aldı. Özel, düğünün ertesi günü bankaya giderek 4 bin lira bağışta bulunduktan sonra İHA mikrofonuna konuştu.
Yörük teyzeyi ilk gördüğünde gözlerinin dolduğunu belirten Özel, "Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin harekatın da sınıra yapılan sevkiyat sırasında yaşlı bir teyzemizin çadırdan çıkıp, koyununu askerlerimize kurban etmesi beni çok duygulandırdı. Ağlamaklı olduk. Biz de oğlumuzun sünnet düğününde takılan takıların yarısını Türk Silahlı Kuvvetleri’ne armağan etmek, az da olsa destek vermek istedik. 4 bin lira Türk Silahlı Kuvvetlerimize, ordumuza katkımız olsun diye bağışımızı yaptık. Herkesin de böyle bağış yaparak katkısının olmasını istiyoruz. Çünkü zor günlerden geçiyoruz. Bu zor günlerimizi hep beraber, Türk milleti olarak aşmak durumundayız" ifadelerini kullandı. Sünnet düğünü yapılan İlköğretim 6'ncı sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Tuğra Özel de asker ağabeylerine seslenerek, "Büyünce ben de asker olacağım. Asker ağabeyler bizi koruduğu için rahatlıkla düğün yapabiliyoruz. Asker ağabeylerim iyi ki varsınız" dedi.
Son olarak Tuğra’nın annesi Sibel Özel ise, "Bizlerde bu vatan için evlat yetiştiriyoruz. Şimdiki evlatlar için de ufacık bir katkımız olursa ne mutlu bize. Allah için, vatan için canlar feda olsun" diye konuştu.
(ÇAĞ-Y)
26 Ocak 2018 Cuma günü yayınlandı