Seyyar satıcı bir günlük kazancını Mehmetçik Vakfı'na bağışladı

Seyyar satıcı Ziya Öztürk röportaj
Kazancı Seydim Tarım Kahvehane Düşünür 

-Seyyar satıcıdan detay
-Dekonttan görüntü

( SİVAS - HD)- Sivas'ta seyyar satıcılık yaparak geçimini sağlayan 52 yaşındaki Ziya Öztürk Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin kentinde gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak amacıyla bir günlük kazancını Mehmetçik Vakfı'na bağışladı SİVAS

- Sivas'ta seyyar satıcılık yaparak geçimini sağlayan 52 yaşındaki Ziya Öztürk Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin kentinde gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak amacıyla bir günlük kazancını Mehmetçik Vakfı'na bağışladı. Emekli olduktan sonra kahvehanelerde, camilerin bahçesinde, cadde ve sokaklarda tespihleri satarak geçimini sağlayan Ziya Öztürk, Afrin'de gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan askerlere destek olmak amacıyla bir günlük kazancını Mehmetçik Vakfı'na bağışladı. Mehmetçik Vakfı'na yatırdığı 70 liradan daha fazla para yatırmak istediğini fakat kazancının bu kadar olduğu için bu kadar yatırdığını dile getiren Öztürk,"Tespih işleri ile uğraşıyorum tespih alırım tespih satarım. Ekmek paramı kazanırım. Cami yanlarında ve meydan gibi bu bölgelerde satarım. Günlük 60-70 lira civarı kazancım olur. O gün çağrı yaptılar askerlerimiz için dua edin diye. Bende namaz kıldım ve dua ettim daha sonra ne yapabilirim diye düşünürken askerlerimizin karda kışta zorlu şartlarda mücadelesi aklıma geldi. Bizim biraz rahat uyumamız için ve bu durum biraz beni rahatsız etti. Ne yapabilirim diye düşünürken aklıma 1 günlük çalışmamı Mehmetçik'e bağışlamak geldi. O gün akşama kadar kazandığım parayı bankaya götürdüm ve Mehmetçik Vakfı'na yatırdım." dedi.
"Mücadeleye herkes duyarlı olsun" Öztürk, çok daha fazla para kazanıp daha fazla destek olmak istediğini belirterek,"O gün o kadar kazanabildim o kadar yatırdım. Keşke daha fazla para kazanabilseydim de daha fazla yatırsaydım. Ellerimle gezerek tespih satarak para kazanıyorum. Şimdi bu mücadeleye herkesin duyarlı olmasını, herkesin askerimizin yanında olmalarını istiyorum. Mehmetçik orada savaşırken biz evimizde rahat uyku uyumuyoruz. Borcum olmasına rağmen elimden geldiğince kazandığım parayı Mehmetçik'e yatırdım." diye konuştu.
(VK-UY-
27 Ocak 2018 Cumartesi günü yayınlandı