Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün yürek burkan hikayesi

Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün yürek burkan hikayesi
Muhammet Fatih Safitürk Marmara Üniversitesi Kültür ve Turizm Bakanlığı Turizm Bakanlığı Ulaştırma Bakanlığı 


10 Kasım'da Mardin'de PKK'nın hain saldırısı sonucu kaldırıldığı hastanede şehit olan Muhammed Fatih Safitürk kimdir? Derik kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk aslen nerelidir? İşte biyografisi

Muhammed Fatih Safitürk kimdir?

1981 senesinde dünyaya gelen Muhammed Fatih Safitürk doğma büyüme Sakaryalıdır. İlk ve ortaöğretim eğitiminin ardından kazandığı Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslar arası İlişkiler bölümünden 2004 senesinde başarılı bir şekilde mezun olmuştur.

Safitürk, 2005 senesinde Ulaştırma Bakanlığı, Savunma sekreterliğinde memur olarak göreve başlamıştır

2006-2008 seneleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tanıtma Genel Müdürlüğünde Uzm. Yrd. Olarak görev yapmıştır

2009 senesinde Kastamonu ' nun Küre ilçesi Kaymakam vekili olarak görev başlayan Muhammed Fatih Safitürk, 2010 senesinde yüksek lisans eğitimini İngiltere ' deki University of Exeter ' da tamamlamıştır.

2011-2013 seneleri arasında Bolu Kıbrıscık Kaymakamı ve 2013-2015 seneleri arasında da Bingöl Kiğı Kaymakamı olarak görev yapmıştır.

Daha sonraları Derik Kaymakamı olarak görece başlayan Muhammed Fatih Safitürk, son olarak da Derik Belediyesine kayyum olarak atanmıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Muhammed Fatih Safitürk 10 Kasım'da Mardin'de PKK'nın hain saldırısı sonucu kaldırıldığı hastanede şehit olmuştur.
21 Kasım 2016 Pazartesi günü yayınlandı