Beyaz Gazete Ana Sayfa
Video Ana Sayfa
WebTV
Güncel
RİZE - İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri protesto edildi
Güncel Videolar «geri 1 ileri»
Genişlet Işıklar Sitene Ekle
2 Haziran 2021 Çarşamba günü yayınlandı
RİZE - İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri protesto edildi

RİZE - İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri protesto edildi

- AK Parti Rize İl Gençlik Kolları üyelerinin pankart taşıması - AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Mariye Müberra Arıcı'nın basın açıklamasıİsrail'in Mescid - i Aksa'ya yönelik ihlalleri Rize 'de protesto edildiRİZE (AA) - AK Parti Rize İl Gençlik Kolları üyeleri, İsrail'in Mescid - i Aksa'ya yönelik ihlallerini protesto etti.Sahil Camisi'nin önünde bir araya gelen yaklaşık 200 kişilik grup adına açıklama yapan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Mariye Müberra Arıcı, ramazandan ateşkesin ilan edildiği 20 Mayıs'a kadar 61 çocuğun İsrail eliyle katledildiğini söyledi.

Bugün insanlığın her türlü bilimsel ilerlemeyi sağladığını dile getiren Arıcı şöyle devam etti:"Ama bütün bunların hiçbir yararı yok. Tek bir şeyin dışında hiçbir eylem, hiçbir düşünce önemli değil. Cinayetler ne zaman son bulacak? İsrail’in mızrakları kız kardeşlerimizin karnındaki çocukları düşürmüştür. Yıkılan evler bizim evlerimizdir. Bi'ru's - Seba'da, Yafa'da ve Hayfa'da idam edilenler bizim kardeşlerimizdir. İsrail’in Filistin halkının meşru haklarını gasbetme girişimleri ve Kudüs’ün statüsünü değiştirmeyi amaçlayan operasyonları bir kez daha gösterdi ki tüm mazlumların umudu Türkiye'dir. Şeyh Cerrah'taki Filistinli Müslümanların hamisi Türkiye ve Türk gençleridir."Arıcı, İsrail'in söz konusu yasa dışı uygulamalarını reddettiklerini belirterek şunları kaydetti:"İsrail'in uluslararası hukukun ihlalini teşkil eden politika ve uygulamalarından dolayı sorumlu tutulmasının önemini bir kez daha vurguluyor ve Şeyh Cerrah davasında kararın Filistinli kardeşlerimiz lehine verilmesi gerektiğini bildiriyoruz. Önleyici protesto niteliğindeki bu yürüyüşümüzle vermek istediğimiz mesaj şudur: Ey İsrail; Türk gençlerinin, Rize li gençlerin gözü üzerindedir. Filistin ve Filistinlilerin her zaman koruyucusu ve gözcüsü olmayı sürdüreceğiz. Biz biliyoruz ki, Ayasofya'da zincirlerin kırılmasını mümkün kılan inanç yarın Mescid - i Aksa'yı da özgürlüğüne kavuşturacaktır."Grup, İsrail aleyhinde sloganlar attıktan sonra dağıldı.

Politika Protesto Basın Açıklaması Uluslararası Kız Kardeş HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız. Norm Yazılım
Ajanslar
yukarı