Pencereden sarkan minik afacan ekipleri seferber etti

Pencereden sarkan çocuk
Polis Aracı İtfaiye Merdiveni Polis Noktası Harekete Geç Sağlık Ekipleri 

-İtfaiye ekiplerinin kurtarması
-Çocuğun indirilmesi
-Vatandaş ile röp
-Annesinin polis aracına binmesi
-Ekiplerin anneyi uyandırmak için pencereden eve girmesi

( KOCAELİ )- Annesi uykudayken pencereden sarkan 2 yaşındaki çocuk için itfaiye ve vatandaşlar harekete geçti- İtfaiye merdiveni ile kurtarılan çocuk herkesin ilgi odağı oldu KOCAELİ

- Kocaeli’nin İzmit ilçesinde annesi uykudayken pencereden sarkan çocuk ekipleri harekete geçirdi. Vatandaşlar pencerenin altına çarşaf gerip, yün çuvalı koyarken, 2 yaşındaki bebek itfaiye merdiveni ile indirildi. Olay, İzmit ilçesi Akçakoca Mahallesi İnönü Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre 2 yaşındaki Fırat Selim, annesi Ş.E.’nin uykuda olmasını fırsat vererek pencereden dışarıya bakmaya başladı.
Bir süre sonra daha ileriye giden Fırat Selim, düşme tehlikesi yaşayınca vatandaşların dikkatini çekti. Binanın yanında bulunan yorgancıdan, yün çuvallarını alan vatandaşlar pencerenin altına koyarak, itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede itfaiye ekipleri olay yerine gelirken, vatandaşlar da, yün çuvallarının üstüne çarşaf açarak beklemeye başladı.
İtfaiye ekipleri, merdiven yardımı ile ikinci katta bulunan çocuğu güvenli bir şekilde alarak aşağıya indirdi. Ekipler ve vatandaşlar rahat bir nefes alırken, uykuda olan anne ise polis ve itfaiye ekipleri uyandırdı. Olaya şahit olan Emre Yapıcı, “Markete gelmiştim. Personel bize çocuğun sarktığını söyledi.

Yan taraftaki yorgancıdan pamukları alarak evin altına serdik. Mağazadan çarşafları alarak açtık. Karşıda bulunan polis noktasından yardım istedik. İtfaiyeyi aradılar ve çocuğu aldık” dedi.
Polis ekipleri, anneyi ifadesine başvurmak üzere karakola götürdü. (RFK
20 Ağustos 2021 Cuma günü yayınlandı