Oyuncu ve senarist Meral Okay hayatını kaybetti

Ünlü senarist ve Oyuncu Meral Okay bu sabah evinde hayatını kaybetti. Akciğer kanseri tedavisi gören senarist ve Oyuncu Meral Okay (53), vefat etti.Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören Meral Okay'ın, bu sabah saatlerinde evinde hayatını kaybettiği belirtildi.
Meral Okay Piyade Altın Portakal Dünya Bankası Sezen Aksu 


ACI HABER TWİTTER'DA

Ali Sunal: Meral ablami Meral Okay'I kaybettik basimiz sagolsun :(

Ayse Özyılmazel: Hayran oldugum, kiymeti tartisilmaz, muthis insan Meral Okay'in aci haberiyle agliyorum. Yeri dolamaz, kimse onun gibi olamaz.

Erol Köse: Güne Meral Okay'ın ölümü ile uyanmak ! ölüm ve Meral Okay birbirine ne kadar zıt, o hayat dolu idi, kahkahası kulaklarda, nur içinde yatsın.

Yekta Kopan: Ahh Meral Okay ahh! Oldu mu böyle?

Banu Güven: Meral Okay...

MERAL OKAY KİMDİR?

Ünlü Oyuncu ve senarist Meral Okay, 20 Eylül 1959 tarihinde Ankara'da doğdu ve bugün alınan habere göre İstanbul'da evinde vefat etti.

Beş yıl devlet memurluğu yapan Okay, bu süreçte Toprak Mahsülleri Ofisi'nin Dünya Bankası projelerinde görev de yapmıştı. Okay ayrıca 12 Eylül döneminde Türkiye İşçi Partisi üyesi ve işyeri temsilcisiydi.

1984 yılında sinema ve tiyatro Oyuncusu Yaman Okay'la evlenen Meral Okay eşini 10 yıl sonra, henüz 41 yaşındayken kanserden yaşamını yitirdi.

Meral Okay daha sonra İstanbul'a taşınarak Günaydın gazetesinde çalışmaya başladı. Dergicilik, yayıncılık, yapımcılık, Sezen Aksu ile sahne çalışmaları yaptı, şarkı sözleri yazdı. İkinci Bahar dizisiyle ünlendi. Bir filmde yapımcılık denemesinde bulundu. Günümüzde ise ' Muhteşem Yüzyıl ' dizisinin senaristliğini yapmaktaydı.

EŞİ YAMAN OKAY DA KANSERE YENİLMİŞTİ

Bu sabah bir süredir tedavi gördüğü kanser nedeniyle hayatını kaybeden senarist ve Oyuncu Meral Okay'ın eşi Yaman Okay da 1993 yılında henüz 42 yaşındayken pankreas kanseri nedeniyle hayatını kaybetmişti.

' Bir Yol ' adlı Oyunla amatör olarak tiyatroya başlayan Yaman Okay, ' El Kapısı ' , ' Leipzig Duruşması ' , ' Ana ' , ' Komün Günleri ' , ' Sakıncalı Piyade ' Oyunlarda uzun yıllar tiyatro Oyunculuğu yaptı.

Yılmaz Güney'in senaryosunu yazdığı ve Zeki Ökten'in yönettiği Sürü isimli filmle 1978 yılında sinemaya geçti. 1981'de 18. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Bereketli Topraklar Üzerinde filmindeki rolüyle, ' En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncu ' ödülünü kazandı.

Son olarak ' Bizimkiler ' adlı dizide oynayan Yaman Okay, yakalandığı pankreas kanseri nedeniyle 1993 yılında 42 yaşındayken hayata veda etti.
Meral Okay Hakkında
Genç kızlık adı Meral Katı olan Meral Okay, Kayseri Uzunyaylalı komşu çocukları Türkan ile Ata Katı'nın ikinci çocuğu olarak 20 Kasım 1959'da Ankara'da doğar. Çerkez kökenli bir ailenin ve hakim subay olan babasının tayinleri yüzünden şehir şehir dolaşarak geçen çocukluğu vardır. 1 yaşındayken taşındıkları Balıkesir'de İlkokula başlar, Ağrı, Çorlu, İskenderun'da devam edip Ankara'da bitirir eğitim hayatını. Liseden sonra siyaset bilimi ve kamu yö...
devamı
9 Nisan 2012 Pazartesi günü yayınlandı