Müslüm Gürses Öldü - Müslüm Baba'nın Cenaze Töreni ve Cenaze Namazı İzle

Müslüm Gürses Öldü - Müslüm Baba'nın Cenaze Töreni ve Cenaze Namazı İzle... Müslüm Gürses önceki gün sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Müslüm Gürses'in Ölümü Şanlıurfa'daki ailesini yasa boğdu. 4 aydır yoğun bakımda tutulan Müslüm Gürses'in ölüm haberini alan sevenleri hastaneye akın etti. Memorial Hastanesi'nde tedavi gören ünlü sanatçı Müslüm Gürses yaşam mücadelesini kaybetti. Müslüm Gürses için Cemal Reşit Rey Konser salonunda bir tören düzenlendi.
Avni Mutlu Cemal Reşit Rey Konser Salonu Canlı Yayın Ajda Pekkan Ahmet Selçuk İlkan 


> MÜSLÜM BABA'NIN ÇOK ÖZEL GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYIN <

Arabesk müziğin unutulmaz ismi Müslüm Gürses, tedavi gördüğü Şişli ' deki Memorial Hastanesi ' ne dün sabah saatlerinde yaşama gözlerini yumdu.

Arabesk müziğin ünlü isimlerinden Müslüm Gürses içn Teşvikiye Camii'nde cenaze namazı kılındı. Namaza, siyaset, sanat ve iş camiasından çok sayıda isim katıldı. Duaların okunduğu, tekbirlerin getirildiği namazın ardından Gürses son yolculuğuna uğurlandı.

Tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden Müslüm Gürses'in cenazesi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen törenin ardından Teşvikiye Camii'ne getirildi. Gürses'in sanatçı arkadaşları ve sevenleri cami avlusunu tıklım tıklım doldurdu. Cenaze namazına Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büşükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın yanı sıra Orhan Gencebay, Adnan Şenses, Nuri Sesigüzel, Ajda Pekkan, Yunus Bülbül, Ferdi Tayfur, Kubat, Ahmet Selçuk İlkan, Şahin Özer gibi çok sayıda ünlü isim de katıldı. Ayrıca Gürses sevenleri de cami avlusunu ve çevredeki sokakları doldurdu.

Cenaze namazı öncesi Kur'an-ı Kerim okundu, tekbirler getirildi. Bazı sevenlerinin gözyaşları döktüğü görüldü. Ünlü sanatçının eşi Muhterem Nur da tabutun başına gelerek dua etti.

Öğle namazından sonra cenaze namazına geçildi. Namaza gelenler saflarla yer bulamayınca imam sık sık uyarılarda bulundu. Namazın ardından tabut omuzlara alınarak cenaze aracına taşındı. Ünlü sanatçının naaşı Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Ajda Pekkan Hakkında
1977'de yayınladığı Süperstar albümünün getirdiği başarı ile de "Süperstar" olarak anılmaya başladı. Albümün ardından Süperstar adıyla yayınladığı 3 albüm daha yayınladı. "Kimler Geldi Kimler Geçti", "Bambaşka Biri", "Hoşgör Sen" ve "Uykusuz Her Gece" gibi şarkılarıyla Türkiye'de müzik tarihinde önemli bir rol oynadı. Paris, Tokyo, New York, Tahran gibi pek çok yerde konserler veren Pekkan, Türkçe'nin yanı sıra İngilizce, Fransızca, İtalyanca, A...
devamı
4 Mart 2013 Pazartesi günü yayınlandı