Milli Savunma Bakanlığı Fırat Kalkanı Harekatı’nın 3’üncü yılını andı

bölgeden görüntüler

( ANKARA ) ANKARA
Gaziler Şehit Kutsi Kıyam Kıyamet 


- Milli Savunma Bakanlığı Fırat Kalkanı Harekatı’nın 3’üncü yıl dönümünde paylaşımlarda bulundu. Paylaşımda Harekatın 7 gibi bir sürede 3 binden fazla DAEŞ’lıyı etkisiz hale getirdiklerini açıkladı.
Milli Savunma Bakanlığı yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:”Terör örgütlerinin tehdidini bertaraf etmek, sınırlarımızın güvenliği ile bölgede huzur ve istikrarı tesis etmek maksadıyla başarıyla icra edilen Fırat Kalkanı Harekâtı’nın 3’üncü yıl dönümünde aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla yad ediyoruz. Fırat Kalkanı Harekâtı’nı icra eden Türk Silahlı Kuvvetleri; DEAŞ Terör Örgütü ile göğüs göğüse savaşan tek ordu oldu. Kahraman Mehmetçiğimiz Fırat Kalkanı Harekatı ile 7 ay gibi bir sürede 3 binden fazla DEAŞ’lıyı etkisiz hale getirdi. Dabık’ta kıyamet savaşı yaşanacağını söyleyerek kendine kutsiyet addeden ve örgüte militan toplayan DEAŞ; Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Dabık’ı kontrol almasıyla dağılmaya başladı.
Yerlerinden edilmiş Suriye halkının yeniden güven içinde evlerine dönmeleri sağlandı.”
Kutsi Hakkında
Kutsi, 16 Mart 1973 yılında Malatya'da doğdu. Kutsi'nin tam adı Ahmet Kutsi Karadoğan'dır. Ahmet Kutsi Karadoğan 1992 yılında kendi bestelerinden oluşan ufak bir albümle İstanbul'a gelmiş ancak bu dönemde Prodoktörlerin dikkatini çekmeyi başaramamıştır. Kutsi çalışmalarına devem ederek, Erol Köse'nin keşfi ile 2000 yılında "Aşk Payını Aldı" adlı ilk albümünü çıkarmıştır. Kutsi asıl kendini gösterdiği "Sana Ne" albümünü 2005 yılında çıkarmıştı...
devamı
24 Ağustos 2019 Cumartesi günü yayınlandı