Meral Okay öldü

Meral Okay hayatını kaybetti.
Atatürk Meral Okay Dünya Bankası Ali Sunal Sezen Aksu 


Kötü haberi bu sabah Ali Sunal Twitter sayfasından duyurdu. Ali Sunal sayfasına ' Meral ablamı Meral Okay'ı kaybettik, başımız sağolsun ' yazdı.

Akciğer kanseri tedavisi gören senarist ve oyuncu Meral Okay (53), vefat etti.Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören Meral Okay'ın, bu sabah saatlerinde evinde hayatını kaybettiği belirtildi.

Meral Okay, 20 Eylül 1959 tarihinde Ankara'da doğdu. Beş yıl devlet memurluğu yapan Okay, bu süreçte Toprak Mahsülleri Ofisi'nin Dünya Bankası projelerinde ve TBMM'nin Atatürk'ün 100. yaşı kutlamaları çerçevesinde kurulan bir komisyonunda yer aldı. Okay, 1984 yılında sinema ve tiyatro oyuncusu Yaman Okay'la evlendi. Yaman Okay, henüz 41 yaşındayken kanserden yaşamını yitirdi. İstanbul'a taşınarak Günaydın Gazetesi'nde çalışmaya başlayan Meral Okay, dergicilik, yayıncılık, yapımcılık, Sezen Aksu ile sahne çalışmaları yaptı, şarkı sözleri yazdı.

''İkinci Bahar'' dizisiyle ünlenen Meral Okay, bir filmde yapımcılık
denemesinde de bulundu.Meral Okay, ''Muhteşem Yüzyıl'' dizisinin senaristliğini yapıyordu.
Meral Okay Hakkında
Genç kızlık adı Meral Katı olan Meral Okay, Kayseri Uzunyaylalı komşu çocukları Türkan ile Ata Katı'nın ikinci çocuğu olarak 20 Kasım 1959'da Ankara'da doğar. Çerkez kökenli bir ailenin ve hakim subay olan babasının tayinleri yüzünden şehir şehir dolaşarak geçen çocukluğu vardır. 1 yaşındayken taşındıkları Balıkesir'de İlkokula başlar, Ağrı, Çorlu, İskenderun'da devam edip Ankara'da bitirir eğitim hayatını. Liseden sonra siyaset bilimi ve kamu yö...
devamı
Ali Sunal Hakkında
Yeditepe Üniversitesi'nde İşletme eğitimi gören sanatçı, Sadri Alışık Kültür Merkezi Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu gibi topluluklarda çalıştı. Sinema ve dizi filmlerde rol aldı.İstanbul Üniversitesi İşetme bölümünden 1999 yılında mezun olmuştur. Halen Tiyatro İstanbul bünyesinde görev yapmaktadır. Vatani görevini(askerlik) 327.Kısa Dönem olarak Nisan 2009'da başlayıp Eylül 2009'da Mardin'de tamamlamıştır. 2011 yılının Temmuz ayında oyuncu Gökçe Bah...
devamı
9 Nisan 2012 Pazartesi günü yayınlandı