Kreş çocukları 4 engelli vatandaşın yüzünü güldürdü

Kermesten görüntü
Engelli Vatandaş Sosyal Sorumluluk Projesi Okul Müdürü Tekerlekli Sandalye Sosyal Sorumluluk 

-Tekerlekli Sandalye töreninden görüntü
-Yozgat Valisi ve Kreş Müdürü ile engelli vatandaşların açıklamaları
-Detay

( YOZGAT ) YOZGAT

- Yozgat’ta bir kreşte minik öğrenciler ve aileleri tarafından engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye alınması için kermes düzenlendi.
Kermesten bir günde elde edilen gelir ile 4 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye alındı. Yozgat’ta 2-6 yaş arası kreş çocukları sosyal sorumluluk projesi kapsamında ailelerinin de destekleriyle okullarında kermes düzenledi.
Bir gün süren kermesten elde edilen gelir ile 4 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye almayı düşünen minik yürekler amacına ulaştı. Alımı yapılan 4 adet tekerlekli sandalyenin engelli vatandaşlara dağıtımı için tören düzenlendi.
Törene Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli, İç Anadolu Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Hamide Taşarslan, Sorgun Engelliler Umut Spor Kulübü Başkanı Zeynep Ertal Altunkuyu, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.
Herkese örnek olacak bir girişimde bulunan minik öğrencilerin bu davranışları başta ihtiyaç sahibi olan engelli vatandaşları ve ailelerini sevindirirken miniklerin duyarlılıkları da takdirle karşılandı.Tekerlekli sandalyeye çok ihtiyacı olduğunu söyleyen Tuğba Münine Altun, “Mutluyum, bundan sonra daha rahat dışarı çıkacağım. Daha önce tekerlekli sandalyem yoktu. Hepsine çok teşekkür ederim. Daha rahat gezip dolaşıp dışarı çıkacağım. Minik çocuklara teşekkür ederim” diyerek teşekkür etti.Sosyal sorumluluk projesine imza atan minik öğrencileri ve okul yönetimini tebrik eden Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, “Duyarlı vatandaşların yaşadığı bir yerde yöneticilik yapmak çok kolay. Çünkü insanlar hissediyorlar, dertleri var ve engelli insanlarla ilgili düşünceleri var. Bu çerçevede kreşimizde bir etkinlik düzenledi.
Bu etkinliğe biz de katıldık. Sonuncunda da 4 tane engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye alındı. Bugün onlarla beraberiz. Bu tür şeyler çok maddi birikime gerek doğmuyor. Mesele hisseden insanların olması. Bu çerçevede okul müdürü Gülşen Hanım’a teşekkür ediyorum, çocuklarımızı duyarlı hale getirdiği için. Buradaki engelli insanlarımız hayattan ne kadar tat alabilirlerse biz onların ne kadar mutluluklarını artırabilirsek idare olarak memnun oluruz ve kendimizi de başarılı görürüz. Biz bunu toplumun geneline yayabildiğimiz takdirde göle attığımız taş gibi dalgalara yayılacak ve buradaki insanlarda hayattan daha fazla mutlu olacaklar. Biz bu çalışmaları devamlı destekleyeceğiz ve içerisinde olacağız” dedi.
Bu tür etkinlikle güzel bir farkındalık oluşturduklarını söyleyen Kreş Müdürü Gülşen Solmaz ise, “0-6 yaş çocukların bulunduğu kreş burası. 2-6 yaş arasındaki çocuklarımızın açmış olduğu kermesten elde edilen gelirle bugün 4 tane kardeşimizin yüzünde tebessüm oluşturduk. Kermeste çocuklar aileleriyle birlikte yaptıkları pastaları tekrar ailelerine sattılar ve gelir elde ettiler. Oradan elde ettiğimiz gelirle de 2 bin lira civarında ücret topladık. Onunla da 4 tane tekerlekli sandalye aldık. Kardeşlerimizin yüzünde tebessüm oluşturduysak ne mutlu bize” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından ise tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.
21 Aralık 2017 Perşembe günü yayınlandı