Koronavirüs tedbirlerini hiçe sayıp kumar oynatan iki kafeye baskın

Polisin pencereden iş yerine girmesi
Çilingir Koronavirüs Para Cezası Zabıta Polis Ekipleri 

-Oyun oynatılan malzemelerin görüntüsü
-İş yerinde bulunan müşterilerden genel görüntüler
-Kafeye pencereden giriş ve çıkışını gösteren görüntü
-Mühürlü kapının görüntüsü
-Polisin pencereden kafeye girmesi
-İş yerindeki oyun malzemelerinin görüntüsü
-Diğer kafe içerisinde bulunan kişilerin görüntüsü
-İş yerinin kapısının görüntüsü
-Polislerin görüntüsü
-İş yerindeki müşterilerden genel ve detay görüntüler

( ADANA )- Daha önce koronavirüs tedbirlerine uymadığı için mühürlenen kafede kumar oynatmak için müşterileri camdan içeri alan kafeye yapılan baskında aralarında kadınlarında bulunduğu 70 kişiye para cezası kesildi ADANA

- Adana’da bir iş merkezinde bulunan altlı üstlü iki kafe korona virüs tedbirleri kapsamında kapalı olması gerekirken içeri gizlice müşteri alıp kumar oynattığı ihbarı alan polis baskın düzenledi.
Baskında aralarında kadınlarında bulunduğu 70 kişiye para cezası kesildi. Kafelerden biri daha önce mühürlenirken, iş yerinin penceresinden içeri müşteri aldığı tespit edildi. Alınan bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı, Seyhan Araştırma ve Devriye ekipleri, Kuruköprü mahallesinde bulunan iş merkezinin üçüncü ve dördüncü katındaki kafelerin içeri gizlice müşteri aldığı kumar ihbarı aldı. Bunun üzerine polis ekipleri, söz konusu iş merkezine gelerek iki kafeye de baskın düzenlendi.
“Mühürlü olan kafe pencereden içeri müşteri aldığı tespit edildi” Düzenlenen baskın sırasında, iş merkezinin dördüncü katında bulunan kafenin daha önceden korona virüs tedbirlerine uymadığı ve oyun oynattığı için mühürlendiği öğrenildi. İsmi öğrenilemeyen iş yeri sahibi, gelen müşterilerini kapı mühürlü olduğu için pencereden içeri aldığı ve kumar oynattığı polisler tarafından tespit edildi. Söz konusu kafeye çağırılan zabıta ekipleri, daha önce mühürledikleri iş yerinin bu sefer ruhsatını iptal edip kumar oynattığı için tamamen kapattı. “Koron virüs tedbirlerini uymadılar, içeri müşteri alıp kumar oynatırken yakalandılar” Polis aynı iş merkezinin üçüncü katında bulunan diğer kafeye düzenlendiği baskında çilingir yardımıyla kapıyı açtırıp içeri girdi. İçeri giren polis kumar oynadığı öne sürülen kişileri yakaladı. Zabıta ekipleri bu iş yerinin evrakları eksik olduğu ve kumar oynattığı gerekçesiyle ceza keserek iş yerini mühürledi. Her iki iş yerine yapılan baskınlar aralarında kadınlarında 70 kişiye korona virüs tedbirlerine uymamaktan 3 bin 150 TL para cezası kesildi.
30 Aralık 2020 Çarşamba günü yayınlandı