Kızılay soğuk kış günlerinde üniversite öğrencilerine çorba ikram ediyor

-öğrencilere çorba ikramı kızılay standı genel detaylar
Kızılay Ders Çalış Bild Öğrenciler 

--öğrenciler röportaj
--Kızılay Ağrı Şube Başkan Yardımcısı Ömer Özer röportaj

( AĞRI ) AĞRI

- Türk Kızılayı Ağrı Şubesi tarafından Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğrencilerine soğuk kış günlerinde sabahları sıcak çorba ikram ediliyor. Türk Kızılayı Ağrı Şube Başkan Yardımcısı Ömer Özer, Kızılay olarak öğrencilere olabildiğince destek olmaya çalıştıklarını belirterek, özellikle sınav haftalarında kahvaltı yapmadan okula giden öğrenciler olduğunu ve bu sebeple Üniversite Kızılay Kulübü ile kampüste öğrencilere çorba ikramında bulunduklarını söyledi.

‘Üniversite öğrencilerimiz Kızılay’a karşı oldukça duyarlılar’ Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde 250 Kızılay gönüllüsü olduğunu ve düzenledikleri organizasyonlarla öğrencilerde daha fazla bir araya gelmeyi amaçladıklarını belirten Özer: “Final döneminde öğrencilerimize sıcak çorba ikramında bulunuyoruz. Bu organizasyonu Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Kızılay Kulübümüz ve gönüllülerimiz organize etti. Bu organizasyonlarımız vize ve final haftalarında devam edecek. Üniversiteli gençlerimize Kızılay’a ilgi ve katkılarından teşekkür ediyoruz. Özellikle gönüllülerimize. Şu an üniversitemizde 250 gönüllümüz bulunuyor. Bu tarz organizasyonlarla da diğer arkadaşlarımıza da ulaştık. Gençlerimizin de katılması ile de Kızılay ailesi daha da büyüyor. Bu tarz faaliyetlerimiz artarak devam edecek” dedi.
Final haftasında olduklarını dile getiren üniversite öğrencileri de çoğu zaman gece ders çalışıp, sabahları erken uyandıklarından dolayı okula kahvaltı yapmadan gitmek zorunda kaldıklarını söylediler. Ağrı’da kışın soğuk geçen günlerinde kendilerine sıcak çorba ikramında bulunan Türk Kızılayı gönüllülerine teşekkür ettiler. (RD-AT)
30 Aralık 2019 Pazartesi günü yayınlandı