- Katil zanlısı: 'İçimdeki hastalık bana öldür dedi'

Zanlının adli tıpa getirilmesi
Hastalık Kahvehane Katil Zanlısı Sağlık Ekipleri Adli Tıp Kurumu 

-Adli tıpa alınması
-Adli tıptan çıkartılması
-Zanlının adliyeye götürülmesi
-Ölenin kimlik fotoğrafı

( ADANA ) - Katil zanlısı: "İçimdeki hastalık bana öldür dedi"- Adana'da inşaat bekçisini av tüfeğiyle öldürdükten sonra kahvehaneye gidip "Birini öldürdüm, polisi arayın" diyerek teslim olan katil zanlısının ifadesinde "İçimdeki hastalık bana bugün 4 kişiyi vur dedi, bende beni 3 gün önce yoldan geçirmeyen bekçiyi vurdum" dediği öğrenildi ADANA

- Adana'da inşaat bekçisini av tüfeğiyle öldürdükten sonra kahvehaneye gidip "Birini öldürdüm, polisi arayın" diyerek teslim olan katil zanlısının ifadesinde "İçimdeki hastalık bana bugün 4 kişiyi vur dedi, bende beni 3 gün önce yoldan geçirmeyen bekçiyi vurdum" dediği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, olay Çukurova ilçesi, Kurttepe Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre, 3 gün önce Kurttepe Mahallesi 83038 Sokak'ta inşaat bekçiliği yapan Sefa Aşık, Yıldırım Gören isimli şahsı inşaatın önünden geçirmedi. İkili bir süre tartıştıktan sonra yoldan geçenlerin araya girmesiyle ayrıldılar. Dün gece ise 2018'e girildikten sonra tüfeğini alıp bekçinin yanına giden Gönen, "Bekçi bekçi, benim 8 koyunum vardı 6'sı çalındı" diye bağırdı. Bekçi Aşık ise hemen dışarı çıkıp koyunlarını görmediğini söyledi.

Bunun üzerine Gönen, "Sen benim domuz kurşunlarımı ye bakalım" diyerek av tüfeğiyle rastgele ateş etti. Aşık'ın vurulduğunu gören Gönen olay yerinden kaçıp bir kahvehaneye giderek, "Ben bir adamı vurdum polisi arayıp haber verin" dedi.
Kahvehanedeki vatandaşlar hemen polisi arayıp ihbarda bulundu. Olay yerine gelen polis zanlıyı alıp olay yerine gitti. Aşık'ı kanlar içinde yerde gören polis hemen sağlık ekiplerine haber verdi ancak gelen ekipler Aşık'ın öldüğünü belirledi. Aşık'ın cenazesi otopsi için adli tıp kurumu morguna kaldırıldı. Zanlı ise sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Zanlı Gönen'in ifadesinde, "Bekçi ile 3 gün önce tartıştık. Yılbaşı günü ise içimdeki hastalık bana bugün 4 kişiyi vurmamı söyledi.

Daha öncede söylüyordu ancak kendime hakim oluyordum. Bu kez kendime hakim olamadım 3 gün önce tartıştığım bekçiyi vurup öldürdüm" dediği öğrenildi. Zanlı sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.
1 Ocak 2018 Pazartesi günü yayınlandı