Kaldırımda geçen dram dolu bir hayat

Sokakta kaldırım üzerinde yatan yaşlı kadın
Yaşlı Kadın Gündüzler Sokak Lambası Müstakil Ev Sokak Hayvanları 

-Aydten Nine'nin durumundan şikayetçi olmadığı belirtip para denkleştiremediği evini tamir ettiremediğini söylemesi
-Yaşlı kadınla röp
-Yaşadığı alandan görüntüler
-Kedisi ile yatan kadın
-Genel ve detaylar

( AYDIN ) -- Kaldırım’da yatıp kalkan Ayten Nine’nin hayatı yürekleri dağlıyor AYDIN

- Aydın Efeler ilçe merkezinde yaşayan 81 yaşındaki Ayten Çam’ın kaldırımda geçen dram dolu hayatı görenlerin yüreklerini sızlatıyor. 5 çocuğu olmasına rağmen yıkık dökük olan evinin kapısının önündeki kaldırımda yatıp kalkan Ayten Nine, soğuk gecelerde bile kendisine mesken edindiği kaldırımda sokak hayvanları ile yatıp kalkıyor. Mahallesinde bulunan okuldan su ihtiyacını karşıladığını sokak lambasının verdiği aydınlık sayesinde elektrik ihtiyacının olmadığını belirterek kimseden bir talebinin olmadığını belirten çaresiz kadın aslında kendisine uzanacak bir yardım eli bekliyor. Aydın Efeler İlçesi’ne bağlı Enstitü Caddesi üzerindeki 138 numaralı müstakil evinin önündeki kaldırıma mesken edinen 81 yaşındaki Ayten Çam, gündüzleri şehir merkezinde dolaşıp vaktini geçiriyor. Gündüzleri şehirde dolaşarak, geceleri ise karanlıkla birlikte yalnız başına kalan çaresiz kadın birkaç parça kıyafet ve birkaç bidon sudan oluşan eşyaları ile kaldırımda yaşıyor. Geceleri soğuğa rağmen kaldırımda yatıp kalkan yaşlı kadın, kendisine miras kalan evini tamir ettiremediği için sokakta yaşamak zorunda kaldığını belirterek bu durumdan da şikayetçi olmadığını söyledi.

Görenlerin yüreğini sızlatan yaşam öyküsüne rağmen halinden hiç şikayetçi olmayan çaresiz kadın battaniyesinin oldukça iyi olduğunu ve kaldırımda yatmasına rağmen üşümediğini belirterek “Para denkleştirip evimi yaptıramadım. Param olur evimi yaptırabilirsem misafir de kabul ederim. Ancak şu anda imkansızlıklar nedeniyle kaldırımda yaşıyorum ama burada yaşamaya da alıştım. Herhangi ir sıkıntım yok” diye konuştu.
“Vicdanımız sızlıyor ama bir şey de yapamıyoruz” Yıllardır Ayetn Teyze’nin zor şartlar altında yaşadığını ve vicdanları sızladığını belirten komşuları, yazın bir şekilde olup gidiyor da kışın içimiz sızlıyor. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Biz kaloriferli evlerde zaman zaman üşürken, Ayten Teyze’nin buz gibi kaldırımda yatıp kalkması vicdanımızı sızlatıyor. Ayten Teyze’nin bu zor hayattan kurtarılmasını istiyoruz” diye konuştular. (İK-
4 Kasım 2019 Pazartesi günü yayınlandı