Hastaneye gidiyorum diye evden çıkan genç kızdan haber alınamıyor

- aileden detaylar
Genç Kız Bağımlılık Hastane Sarılar Gözyaşı 

-- Kayıp kızın arkadaşları ile mesajları
-- Baba Ali Sarılsu röp
--Abla Esme Sarılsu röp
-- Anne Zeynep Sarılsu kızının fotoğrafına sarılıp ağlaması ve kızına seslenmesi

( GAZİANTEP ) Hastaneye gidiyorum diye evden çıkan 22 yaşındaki genç kız bir daha geri dönmedi- ‘Borcum var, ailem bilmiyor’ diyerek arkadaşlarından borç para istedikten sonra ortadan kaybolan genç kız her yerde aranıyor GAZİANTEP

- Gaziantep’te, evinden ‘hastaneye gidiyorum’ diyerek çıkan genç kızdan 3 gündür haber alınamıyor. Kayıp Hülya Sarısu’nun ablası Esme Sarılsu, kardeşinin bir mobil oyun üzerinden arkadaşlık yaptığı kişilerden ‘borcum var, sıkıştırıyorlar’ diyerek para istemesinin hemen ardından kaybolduğunu ifade etti.
Olay, Gaziantep’in Şehitkamil ilçesine bağlı Umut Mahallesinde meydana geldi. İddia göre, 22 yaşındaki Hülya Sarılsu, Cuma günü sabah saatlerinde ‘hastaneye gidiyorum’ diyerek çıktığı evine bir daha geri dönmedi. Hülya’nın ailesi ise en son, PUBG Mobil olarak bilinen oyunda tanıştığı arkadaşlarından, ‘benim birine borcum var ailem bilmiyor, o da sıkıştırıyor parasını istiyor” diyerek 150 lira istemesinin ardından kaybolduğunu iddia ediyor. Kayıp kızını 3 gündür her yerde arayan baba Ali Sarılsu, olay gününü anlattı. Baba Sarıslu, “O sabah gördüğümde ‘nereye gidiyorsun kızım’ dedim, O’da dedi ‘hastaneye gidiyorum’ hastaneden gelmesi gecikince ve telefonuna da ulaşamayınca, ablasına söyledim oda ulaşamadı tereddüde düştük. Karakola bilgi verdim bir şey çıkar diye bekliyorum” dedi.
Hülya’nın ablası Esme Sarılsu ise, kardeşinin birkaç kişiye mesaj atarak, parasal sıkıntı yaşadığını söylediğini geriye kalan mesajlardan öğrendiklerini kaydetti.
Abla Sarılsu, “ Mesajların, eğer bu parayı vermezsem eve gelip beni rencide edecek şeyler söyleyeceğini belirtmiş mesajında. Ben açıkçası bu durumda, kardeşimin tehdit edildiğini düşünüyorum. Ben en yakınların para isteye bilirim ama ben kardeşimin canının tehlikede olduğunu düşünüyorum. Kendisi sorumluluk sahibi bir insan, normalde bize durumu hakkında bilgi verir ‘merak etmeyin’ der ama evden ben hastaneye gidiyorum diyerek çıkıp gitmesi ve sonrasında geri gelmemesi biziz daha bir tedirginleştiriyor” ifade etti.
Bala Esme Sarılsu, kardeşinin son zamanlarda oynadığı oyuna bağımlılık derecesine zaman ayırdığını belirterek zaman zaman kendisini bu konuda uyardığını da kaydetti.
Anne Zeynep Sarılsu ise, kızını Hülya’nın fotoğrafına sarılarak gözyaşı döküyor. Kızına ‘ne olursa olsun evine dön’ diyerek çağrıda bulunan anne şimdi polislerden gelecek güzel haberi bekliyor. (RY-LO-Y)
29 Ağustos 2021 Pazar günü yayınlandı