Geç gelen kar yüz güldürdü - ÇANKIRI

- Yıldıztepe Kayak Merkezi'nden görüntü - Kayak yapan vatandaşlardan görüntü - Ilgaz Otel Müdürü Rıfat Aydaş'ın konuşması - Çankırı Kayak Antrenörleri Derneği Başkanı Mehmet Emin Yelken'in konuşması - Sömestir tatili için ailesiyle Yıldıztepe Kayak Merkezi'ne gelen Engin Engeloğlu'nun konuşmasıGeç gelen kar yüz güldürdü - Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Yıldıztepe'de, sömestir tatili öncesi başlayan ve devam eden kar yağışı hem kayakseverleri hem de işletmecileri mutlu ettiÇANKIRI (AA) - Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Yıldıztepe, sömestir tatili öncesi başlayan kar yağışıyla sezonu açtı.Anadolu'nun ortasında yer alması nedeniyle çevre illerden pek çok kayakseveri ağırlayan Yıldıztepe Kayak Merkezi'nde, sömestir tatili öncesi başlayan ve devam eden kar yağışı hem tatilcilerin hem de işletme sahiplerinin yüzünü güldürdü.Ilgaz Otel Müdürü Rıfat Aydaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, karın geç gelmesinden olumsuz etkilendiklerini ancak sömestir tatilinden önce kar yağmasına sevindiklerini söyledi.

Kayak pistlerinin faaliyete geçtiğini belirten Aydaş, "Sömestir tatili gayet güzel geçiyor. Oteller neredeyse tamamen dolu. Karın geç yağması tabii ki geçen senelere göre bizi etkiledi. Bizde sezonun uzayacağı kanaati var. Geç gelen kar geç gidecektir. Nisan ayına kadar sezonun açık kalacağını tahmin ediyoruz." diye konuştu.
Çankırı Kayak Antrenörleri Derneği Başkanı Mehmet Emin Yelken ise kar geç gelse de mutlu olduklarını söyledi.

Tesisteki bütün pistlerde rahatlıkla kayak yapılabildiğini dile getiren Yelken, şöyle konuştu:"Bütün kayakseverleri buraya davet ediyoruz. Türkiye'nin en iyi eğitim pisti ve usta pisti bizde. Şu an bütün kayakseverler çok rahat kayak yapabiliyor ve bir saatte herkes kayak yapmayı öğrenebiliyor. Bölgemize daha çok Ankara, İstanbul ve Batı Karadeniz taraflarından ziyaretçiler geliyor. Bölgeyi çok seviyorlar ve her geçen yıl da buranın popülerliği artıyor. Sömestir dönemimiz karın geç gelmesine rağmen şu an gayet iyi gidiyor. Biz de dernek olarak buraya gelen ziyaretçilere en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz."Sömestir tatili için ailesiyle İstanbul'dan Yıldıztepe Kayak Merkezi'ne gelen Engin Engeloğlu ise iklimi ve kayak tesisini sevdikleri için Yıldıztepe'yi tercih ettiklerini ifade etti.
Kar yağışının geç gelmesinin endişe yarattığını anlatan Engeloğlu, "Karın geç gelmesi endişeye neden oldu çünkü erken rezervasyon yapıyoruz, uçak biletlerini alıyoruz ama kar yağışı sömestir tatiline denk geldi. İnşallah güzel bir tatil olur." ifadelerini kullandı.
Erken Rezervasyon Ziyaretçiler Allah Sevindik Kar Yağışı 

23 Ocak 2018 Salı günü yayınlandı