Garajda mahsur kalan kedi kurtarıldı - YALOVA

- Kedinin kurtarılmasından görüntü - Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner'in konuşması - Yalova 'da, sahibinin yurt dışında olduğu iş yerinde 3 haftadır mahsur kalan ve bu süreçte kapı aralığından vatandaşlarca beslenen kedi, özgürlüğüne kavuştuYALOVA (AA) - Yalova 'da, sahibinin yurt dışında olduğu iş yerinde 3 haftadır mahsur kalan ve bu süreçte kapı aralığından vatandaşlarca beslenen kedi kurtarıldı.Alınan bilgiye göre, vatandaşların müracaatının ardından harekete geçen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, durumu cumhuriyet savcılığına iletti.Savcılıktan alınan iznin ardından çilingir yardımıyla kapısı açılarak iş yerinden kurtarılan kedi, Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne ait "Haybulans" ile barınağa götürüldü.Kedinin, sağlık kontrollerinin ardından doğal ortamına bırakılacağı öğrenildi. Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, gazetecilere yaptığı açıklamada, kedinin belediye çalışanları ve mahalle sakinleri tarafından 15 gündür bulunduğu ortamda beslenmesinin yapıldığını söyledi.

Güner, "Gerekli mercilere bildirilmesinin ardından sorun bugün savcılık talimatıyla çözülmüştür. Dükkanın içine girilmeden, kedi kapıdan Veteriner İşleri Müdürlüğümüz veterinerlerince alınarak rehabilite edilmek üzere müdürlüğümüze götürülmüştür." dedi.
Süleymanbey Mahallesi Tükenmez Sokak'taki bir apartmanın zemin katında bulunan ve garaj olarak kullanılan iş yerinde mahsur kalan kediyi, mahalle sakinleri fark etmişti. Sahibinin yurt dışında olması nedeniyle içeriye girilemeyen garajdaki kedi için Yalova belediyesi çalışma başlatmıştı.
Cumhuriyet Çilingir Yurt Dışı Harekete Geç Avcılık 

15 Şubat 2018 Perşembe günü yayınlandı