Erdoğan Amerikalı gazeteciyi uyardı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkan Yardımcısı Biden ile yaptığı görüşme sonrası soruları yanıtlarken, DAEŞ için 'İslam Devleti' ifadesini kullanan kadın gazeteciyi uyardı.
Işid İslam Cumhurbaşkanı Joe Biden Daeş 


Cumhurbaşkanı Erdoğan, basın açıklaması yaparken, soru-cevap kısmında ABD'li bir gazetecinin terör örgütü DAEŞ için 'İslam Devleti ifadesini kullanan ABD'li gazeteciyi uyardı. Erdoğan, 'İslam Devleti'nden terör çıkmaz, DAEŞ teröristtir' dedi.

Erdoğan, Joe Biden'a soru soran gazeteciye, 'Burada hanımefendi bir sürç-ü lisan etti. Onu belirtmek istiyorum. İslam Devleti dediğiniz zaman, oradan terör çıkmaz. Terör örgütü DAEŞ'tir, İslam Devleti değil' şeklinde konuştu.
Işid Hakkında
IŞİD, aynı zamanda, Dünya'nın en zengin terör grupları arasında sayılmaktadır.Irak Savaşı'nın ilk yıllarında kurulan ve 2004 yılında El Kaide'ye bağlılığını ilan eden grup bir süre sonra Irak El-Kaidesi adını aldı. Grup genelde Sünnî topluluklar olmak üzere Mücahidîn Şûra Konseyi, el-Kaide, Jaysh el-Fatiheen, Jund el-Sahaba, Katbiyan Ansar el-Tevhid vel Sunnah, Jeish el-Taiifa el-Mansoura gibi farklı isyancı gruplardan oluşur ve onların desteğini...
devamı
25 Ağustos 2016 Perşembe günü yayınlandı