Düğün eğlencesindeki kavgada ateşlenen merminin isabet ettiği kadın hayatını kaybetti

Fotoğraf
Yaşlı Kadın Sağlık Ekibi Güvenlik Önlemi Maganda Kurşunu Sağlık Ekipleri 

-Arşiv görüntüler

( İSTANBUL -ÖZEL-FOTOĞRAF EKLENDİ)- 1 kişinin öldüğü, 1 kişinin yaralandığı eğlencedeki silahlı kavga cep telefonu kameralarına yansıdı İSTANBUL

- Esenyurt’ta yapılan düğün eğlencesinde silahlı kavga yaşandı. Kavga sırasında rastgele sıkılan kurşunlardan birisi balkonda oturan yaşlı kadının başına isabet ederken, bir erkek şahıs da her iki bacağından vurularak yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, başına mermi isabet eden kadın hayatını kaybetti. Kavga sırasında yaşananlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı.Olay, saat 22.00 sıralarında Esenyurt Yeşilkent Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre mahalle arasında yapılan düğün eğlencesinde iki grup arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesiyle gruplar birbirlerine silahla saldırmaya başladı.
Rastgele sıkılan kurşunlardan birisi, metrelerce ötede balkonda oturan 54 yaşındaki Aysel Akkale isimli kadının başına isabet ederken, diğer kurşunlar ise kavgaya karışan şahıslardan Özgür Çartepe’nin bacaklarına isabet etti. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılar, sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Polis, çevrede geniş güvenlik önlemi alarak, olayla ilgili çalışma başlattı.“Maganda kurşunu isabet etti”Olayı gören mahalle sakini ise korku dolu anları anlattı. Her iki sokakta düğün olduğunu söyleyen şahıs,” Karşı sokakta ve bu sokakta düğün vardı. Karşı taraftaki düğünden silah sesleri geldi. Bu tarafki düğünü izleyen bir kadına maganda kurşunu isabet ediyor. Kadını acil hastaneye götürüyorlar. Hastanede hayatını kaybediyor. Yaralılar da var. Köprü üzerinde ayağından vurulanda vardı” diye konuştu.
Yaşanan silahlı kavga cep telefonu kameralarına yansıdıEsenyurt’ta yaşanan silahlı kavga cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde, yapılan düğün eğlencesinde insanların halay çektiği,Öte yandan hastaneye kaldırılan yaşlı kadının hayatını kaybettiği öğrenilirken, bacağından yaralanan şahısların ise tedavisi devam ediyor.
21 Ağustos 2021 Cumartesi günü yayınlandı