Dondurucu soğukta güreşçi develere idman

Develer idmana hazırlanırken
Deve Güreşi Büyükbaş Hayvanlar Şampiyon Büyükbaş Hayvan Hayvancılık 

-Kazlara yem verilirken
-Küçükbaş hayvanlar
-Çiftlikten detay görüntü

( VAN ) VAN

- Akdeniz'de ve Ege'de güreşen ve bugüne kadar birçok şampiyonluk elde eden develer, Van'ın Başkale ilçesinin Albayrak Mahallesi'nde eğitiliyor. Başkale ilçesi Albayrak Mahallesi’nde ikamet eden Cumhur Aybar (52), 13 yıldır hayvancılık yapıyor. 35 deve, 300 küçük, 50 büyükbaş hayvanı ve 25 kazı ile çok sayıda tavuk ve hindisiyle bölgede hayvancılık mesleğini sürdüren Aybar, ışın karlı arazide beslediği develerini güreşlere hazırlamak için idman yaptırdığını ifade etti.
Aydın'ın İncirliova, Antalya'nın Kumluca, İzmir'in Torbalı, Mersin'in Silifke, Balıkesir'in Edremit ilçeleri ile Çanakkale'de düzenlenen deve güreşi yarışmalarına da her yıl düzenli olarak hazırladığı develerle katıldığını söyleyen Aybar, bugüne kadar birçok şampiyonluk da elde ettiğini kaydetti.
Aybar, “Bölgemizde hayvancılığın bitmemesi için kendi çabalarımla direniyorum. Bende hayvan yetiştiriciliği hastalığı var. Her türlü hayvana bakıyorum. Burada sadece küçükbaş veya büyükbaş hayvanlarım yok. Bunların yanında 25 kaz, onlarca tavuk ve hindiye de bakıyorum. Tüm bunların yanında yaklaşık 80 kediye bakıyorum. Çiftliğimi büyütmek istiyorum. Bölgemizde hayvancılık mesleği sürmelidir. Devletimizin tarım ve hayvancılığa son dönemlerdeki desteği bizi teşvik etti, çiftlik kurduk. Çiftliğimi genişletmek istiyorum, işimize sarıldık ve inşallah bölgemize de örnek olacağız” diye konuştu.

18 Aralık 2017 Pazartesi günü yayınlandı