Denizden 3 ceset çıkartan gençler konuştu: 3 gündür uyuyamıyoruz

RÖPORTAJLAR

( SİNOP ) - SİNOP
Sel Afeti Kabil Bulduk Sel 


- Sel afeti sonrası tomruklarla kaplı sahilde ceset bulup karaya çıkaran gençler olaydan sonra 3 gündür uyuyamadıklarını ve çok acı bir durum olduğunu söyledi.

İncirpınarı sahili sel afeti sonrası tomruklarla kaplandı. Buraya gelen gençlerde tomrukların arasındaki odunları toplamaya başladı.
Odun toplarken cesetle karşılaşan gençler Aziz Akkaya ve Recep Bal gördükleri karşısında şoke oldu. Birkaç gün sonra yine bir cesetle karşılaştılar. Bu anları ise unutamadılar. 3 gündür uyuyamadıklarını söyleyen gençler bir an önce kayıpların bulunmasını isteyerek bir daha böyle görüntülerle karşılaşmak istemediklerini söylediler. Aziz Akkaya, “O gün sel oldu. Bir gün sonra burası hep ağaç oldu bu sahil. Burada geziyordum, ağaçların arasında insan cesedi vardı. Jandarmayı aradım geldiler. Onlara yardım ettik, denizden dışarı çıkardık. Denize atlıyoruz çıkarıyoruz. 2 tane çıkarttık. Sonra bir gün daha bulduk öyle. Onu da dışarı çıkarttık Çok acı bir durumdu. Denizden tüp ve ev eşyası da çıkabiliyor. Marketlerdeki yağlar çıktı” dedi.
Recep Bal, “Biz deniz kenarında geziyoruz. Tomrukların arasında kalan ağaç parçalarını topluyoruz. Burada 2-3 günde bir insan cesedi çıkıyor. Sudan mı artık nedense şişmiş durumdalar. Bayağı bir kötü duruma gelmişler. Arkadaşla beraber çıkardıktan sonra 2-3 gün uyuyamadım. Korktuğum oldu” diye konuştu.
(ÜK-SLH-
19 Ağustos 2021 Perşembe günü yayınlandı