Çin'de yayınlanan '24 saat' isimli programa Fethiyeli vatandaşların ilgisi yoğun oldu

Setten görüntüler
Televizyon Yarışma Programı Meclis Üyesi Yöresel Kıyafet Öğrenciler 

-Çinli oyuncuların yarışamadan görüntüler
-Bölge halkının meraklı izlemesi
-Set sorumlusu Zhou Xin Röportaj
-Fethiye belediyesi meclis üyesi Tercan Akçin röportaj
-Genel detaylar

( MUĞLA )- Türkiye'de yayınlanan Survivor formatında bir yarışma için Muğla'nın Fethiye ilçesine gelen Çin Zhejiang televizyonu çekimleri tamamlandı. MUĞLA

- Muğla'nın Fethiye İlçesinde Çin’in Zhejiang televizyonunun yaklaşık 1 milyar izleyicisi bulunan “24 saat” isimli yarışma programının çekimleri tamamlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleri ile Türkiye'deki Survıvor benzeri ''24 saat'' programının çekimleri için gelen ekip ilçe merkezindeki turistik işletmelerin yanı sıra dünyaca tanınan Babadağ, Ölüdeniz, Kayaköy, Çalış, Göcek 12 Adalar ve Üzümlü gibi yerlerde çekimleri yapılan yarışma programında Çin’nin ünlü oyuncuları rol aldı. Yaklaşık 200 kişilik set ekibinin görev yaptığı yarışma programı çekimleri, Üzümlü Mahallesinde tamamlandı. Çekimleri bölgede yaşayan vatandaşlar ve okul öğrencileri meraklı gözlerle izledi. Set sorumlusu Zhou Xin, yaptığı açıklamada, "Yaklaşık bir aydır program için Fethiye’de bulunuyoruz. Fethiye'de birçok yeri gezdik ve çok beğendik"dedi.
Çekimler sırasında bölgede yaşayanların kendilerine çok sıcak davrandığını belirten Xin, "Bu program Çin'de izlenen ilk 3 yarışma programından birisi. Bu program aracılığıyla Türk-Çin dostluk yılını da kutluyoruz. Çin ve Türk kültürünün de tanıtımını yapıyoruz. Çekimler sırasında yöresel kıyafetler ve yemekler de gösteriliyor” dedi.
Yarışmada 8 ünlü oyuncunun yer aldığını belirten Xin, gelen oyuncuların bazılarının 20 milyonluk hayran kitlesi bulunduğunu, bunun da daha iyi tanıtım yapılmasına katkı sağlayacağını vurguladı. Fethiye belediyesi meclis üyesi Tercan Akçin, gelen ekibe her anlamda yardımcı olmaya çalıştıklarını, programın Fethiye turizmine katkı ve kültürlerin kaynaşmasına katkı sağlayacağını kaydetti.
Yarışma programının 2 Şubat’ta yayınlanmaya başlayacağı öğrenildi. (MY-BT)
13 Ocak 2018 Cumartesi günü yayınlandı