Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: '3 milyon nüfuslu Bursa’nın markalarını daha çok parlatmayı hedefliyoruz'

başkanın gelişi
Lyon Beraberlik Toplantı Koordinat 

-başkanın konuşması
-detaylar

( BURSA ) Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: "3 milyon nüfuslu Bursa’nın markalarını daha çok parlatmayı hedefliyoruz" BURSA

- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ilçe ziyaretleri kapsamında Gemlik’te, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ile bir araya geldi. Başkan Aktaş, ilçenin sorunlarının gündeme taşındığı toplantıda, Gemlik’in parlak geleceğine dair önemli adımlar atıldığını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ilçelerde gerçekleştirdiği inceleme ziyaretlerini bu kez Gemlik’te sürdürdü. Başkan Aktaş, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve bağlı şirketlerin yöneticilerinin de katıldığı incelemede, Gemlik’te yapılan, devam eden ve yapılması hedeflenen yatırımlarla alakalı konular değerlendirdi. Gemlik’te yaşanan sorunların bertarafına yönelik çalışmaların hızlıca yapılacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "45 gün önce gerçekleşen görevlendirme neticesinde aldığımız bayrağı, çıtayı daha yukarı çıkarmanın hesabıyla farklı kesimlerle buluşuyoruz. Bursa, 3 milyon nüfuslu marka bir şehir. Bu markaları daha çok nasıl parlatabiliriz, onun derdi, hesabı içerisindeyiz” dedi.
Bursa’nın 17 ilçesiyle beraber güzel olduğunu ve her ilçesinin de ayrı ayrı değerleri olduğunu vurgulayan Başkan Aktaş, bugüne kadar kente emeği geçenlere teşekkür ederek, “Gemlik, 2004 - 2005 yıllarından beri Büyükşehir süreci yaşıyor. Biz sorunları çözmek adına buradayız. Sonuç odaklı olalım, konuların üzerine daha yoğun gidelim, işi bitirmeye çalışalım ve pratik olalım istiyoruz” diye konuştu.
Başkan Aktaş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ile uzun yıllardır birlikte çalıştıklarını hatırlatarak, “Gemlik, 100 binin üzerinde nüfusu olan, Bursa’nın büyük ilçelerinden bir tanesi. Deniziyle, zeytiniyle ve diğer tüm zenginlikleriyle Gemlik, güzel bir ilçe. Daha nasıl güzelleşebilir, bu süreci nasıl destekleriz, biz bunu düşünüyoruz. Büyükşehir, koordinatör belediye olmak durumunda. Büyükşehir Belediyesi olarak altyapı, imar, çevre ve ulaşımla alakalı projeler üretmek ve bu konuda koordinasyon yapmak durumundayız. İlçe belediyelerinin sıkıntılarını biliyorum ve bütçe gerçeklikleri dahilinde yapılabilir işleri konuşuyoruz. Çok şeyler vaat edip, az şeyler yapmaktan ziyade yapabileceklerimizi değerlendiriyoruz. Öncelikler, aciliyetler daha önemli. Örnek olsun diye söylüyorum, bir köye, altyapı ve yolla alakalı sorunlar varken halı saha yapmaktan ziyade öncelikli konularını halletmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.
Birlik ve beraberlikle uyum içinde çalışacaklarını dile getiren Başkan Aktaş, “Biz iki ayrı belediye gibi değil, birbirini tamamlayan iki belediye gibi hareket etmek durumundayız. Büyükşehir Belediyesi olarak burada yapacağımız bir çalışmada muhatabımız Gemlik Belediyesi’dir. Bundan sonraki projeleri daha yoğun istişare ile devam ettireceğiz. Bugün 15 - 16 aylık yol haritamızı belirlemiş olduk. Bundan sonraki Gemlik’e gelişlerimizi, esnaf ziyaretleri, temel atmalar, açılışlar gibi yapılacak çalışmalarla devam ettirmeyi hedefliyoruz” dedi.

21 Aralık 2017 Perşembe günü yayınlandı