Bu pastaları alan yemeye kıyamıyor

Asude Yavuz Kursiyer eğitimlerden detay
Altın Madalya Dünya Kupası Resim Sanatı Şeker Tadında Doğum Günü Pastası 

-Asude yavuz şeker hamurundan hazırladığı heykellerden detaylar
-Asude Yavuz çalışma yaparken detay
-Asude yavuz İle Röportaj
-kursiyer Rana Aslan ile röportaj
-asude yavuz’un ödülleri ve eser haline getirdiği pastalar ile birlikte röportajı
-ürünlerden detaylar
-Pasta siparişi veren Esiz Kara nın gelmesi
-Edis kara ile röportaj

( ADANA )- Adana'da 2 çocuk annesi Asude Yavuz, hobi olarak 4 yıl önce başladığı şeker hamurundan yaptığı pastalar ile uluslararası birçok ödül aldı- Yavuz’un şeker hamurundan sanata dönüştürdüğü heykel ve biblo görünümlü pastaları görünleri hayran bırakıyor ADANA

- Adana'nın Kozan ilçesinde 2 çocuk annesi Asude Yavuz, hobi olarak 4 yıl önce başladığı şeker hamurundan yaptığı pastalar ile uluslararası birçok ödül aldı. Yavuz’un şeker hamurundan sanata dönüştürdüğü heykel ve biblo görünümlü pastaları kimse yemeğe kıyamıyor. Asude Yavuz çocukluğundan beri hobi olarak yaptığı yağlı tablo resimlerden esinlenerek çalışmalarına 4 yıl önce şeker hamuru üzerinde deneyerek başladı.
Gerçekçi insan ve kadın portrelerini heykel ve biblo görünümlü pastalara dönüştürerek kısa sürede uluslararası platformda birçok altın ve bronz madalya ile evine dönen Yavuz internetten aldığı siparişlere de yetişemiyor. Yavuz, başarısının birçok kadına örnek olmasıyla mahallede ve çevreden kendine ulaşan kadınlara da eğitim veriyor. Yemeğe kıyamıyorsunuz 4 yıl önce şeker tadında başlayan sanatını anlatan Asude Yavuz, “ Ben çocukluğumdan bu yana pasta yapıyorum ve yağlıboya tablolar yapıp sergiler açıyordum. Pasta ile resim sanatını birleştirdim. Resim isteğimi pastalar üzerinde gerçekleştirdim ve birçok ödül beraberinde geldi. Lüksemburg’da dört yılda bir yapılan yarışmada dünya kupasında bronz madalya aldım. Yunanistan’da büst pastamla altın madalya aldım. Yarışmalardan sonra tanındım ve sosyal medya üzerinden çok fazla kişiye ulaştım. Şehir dışından eğitim almaya gelenler oldu. Genelde çevre il ve ilçelerden siparişler geliyor ama çalıştığım için çok fazla talep var yetişemiyorum” diye konuştu.
Kursiyer Rana Arslan'da, kızının doğum günü pastası için araştırma yaparken bu pastaları gördüğünü belirterek, "Harika şaheserler var. İletişime geçtik ve dostluğumuz gelişti şimdi eğitim alıyorum” diye konuştu.
Pasta siparişi için gelen Kemal Edis Kara'da Asude Yavuz'u sosyal medyadan tanıdığını belirterek, "Sipariş vermiştim çok güzelmiş. Üzerlerindeki figürleri süs olarak kahve yanımda sunumda kullanıyorum” dedi.

7 Eylül 2020 Pazartesi günü yayınlandı