AYDIN - Telafi eğitim programı başladı

- Öğrencilerin Kuşadası'ndaki doğa yürüyüşü - İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş'un açıklaması - Öğrencilerden Ege Gökçelik'in açıklaması - Etkinliğe katılanların bisiklet turu Aydın 'da telafi eğitim programı başladıAYDIN (AA) - Milli Eğitim Bakanlığınca ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde eğitim gören öğrenciler için hazırlanan "Telafide Ben de Varım" programı Aydın ’da başladı.
Kuşadası ilçesi Dilek Yarımadası Büyük Menderes Milli Parkı'nda "doğa yürüyüşü" ile başlayan program, Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bisikletliler Derneği Aydın şubesi tarafından organize edilen bisiklet sürme etkinliğiyle devam edildi.Efeler Kaymakamlığı önünde başlayan etkinlikte İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Özcan ve bir grup öğretmen de bisikletle şehir içinde tur attı.Okumuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte 31 Ağustos'a kadar 9 bin 580 etkinlik ve eğitim planlaması yapacaklarını söyledi.

Fiziksel, sosyal duygusal, akademik gelişim ve özel eğitim alanı olmak üzere dört ana tema üzerinde etkinlikler yapacaklarını belirten Okumuş, "Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz uzun zamandan beri dört duvar arasında kaldı. Bugünkü etkinliklerde öğrenci ve öğretmelerle birlikte olmak bizi ayrıca sevindirdi. Öğrencilerimizin moral motivasyon olarak, sosyal yaşama tekrar uyumunu sağlamalarını amaçladık. İnşallah farkındalık oluştururuz. Haydi arkadaşlar hep birlikte 'telafide ben de varım' diyelim." dedi.
Etkinliğe bisikletiyle katılan 7 yaşındaki Ege Gökçelik ise, "Babamla bisiklet turuna katıldım. Burada olmaktan mutluyum." diye konuştu.
Etkinliklere İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer, İl Sağlık Müdürü Osman Açıkgöz de katıldı.

Öğretmenler Farkındalık Bisiklet Turu Öğrenciler Şehir İçi 

6 Temmuz 2021 Salı günü yayınlandı