Atılım Üniversitesi Trabzon’da stant açtı

fuardan detay görüntü
Fakülte Lise Öğrenci İngilizce Öğrenciler Birinci Sınıf 

-Demir Ayhan ile rop
-Sedat Karaçayır ile rop
-detaylar

( TRABZON )- Atılım Üniversitesi Kurumsal Tanıtım Müdürü Sedat Karaçayır: “ Üniversitemizin öğrenci adaylarına sağladığı imkânları anlatmak için bu fuara katıldık. TRABZON

- Atılım Üniversitesi Trabzon’da düzenlenen fuarda lise öğrencilerine yönelik açtığı stant yoğun ilgi gördü. Özel bir otelde gerçekleştirilen fuardaki stantta konuşan Atılım Üniversitesi Kurumsal Tanıtım Müdürü Sedat Karaçayır amaçlarının Üniversitenin sağladığı imkanları öğrencilere anlatmak olduğunu ifade ederek “Üniversitemizde toplam 6 fakülte ve 40 bölüm var. Bu yıl bunlara 7’ncisi ekleyeceğiz. Tıp Fakültesini de açacağız bu plan doğrultusunda çalışıyoruz. Üniversitemizin öğrenci adaylarına sağladığı imkânları anlatmak için bu fuara katıldık. Katılım da çok yüksek. Özellikle üniversitemize standımıza talep aday öğrencilerden ilgi çok yüksek. Bunu görmek bizi daha çok mutlu ediyor. Altı fakültenin 4’de eğitim dilimiz yüzde yüz İngilizce. Öğrencilere verdiğimiz burslarımız, burs imkanlarımız taban puan sıralamalarımız ve diğer şartlarımızı anlattığımız bilgiler yer alıyor. 70 yakın Avrupa Üniversitesiyle Erasmus antlaşmamız var” dedi.
Atılım Üniversitesi Uyumluluk İzleme Müdürü Demir Ayhan’da üniversitenin pilotluk eğitiminden bahsederek “Atılım Üniversitesi Ankara yerleşkesinde Esenboğa merkezli olmak kaydıyla kendi hangarı ve kendi uçakları olan ilk vakıf üniversitesi olma özelliğini taşıyor. Pilotaj eğitimin aşamalarından bahsedecek olursak öğrencilerimiz birinci sınıfın ikinci dönem itibariyle pilotluk lisansı eğitimlerine başlıyorlar teorik eğitimlerini bitirdikten sonra eğitimlerini kendi uçaklarımızla gerçekleştiriyoruz. Daha sonra aynı dönem içerisinde yalnız uçuşlarını gerçekleştiriyorlar. Burada Atılım Üniversitesi adına önemli olan Esenboğa merkezli bu yıl içerisinde 13 farklı meydana öğrencilerimizin kendi başlarına uçmuş olmaları” diye konuştu.
(BK
16 Kasım 2018 Cuma günü yayınlandı